Mehmet Bayram sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada:

Karaman İddiasıyla Paylaşılan Dron Görüntüleri Sosyal Medyayı Salladı Karaman İddiasıyla Paylaşılan Dron Görüntüleri Sosyal Medyayı Salladı

“Dolu ve sel baskınından zarar gören üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik ekiplerimiz saha inceleme ve tespitlerine devam etmektedirler. Özellikle baharlık ürünlerle ilgili çiftçilerimiz karar vermekte acele etmemeleri, havalar ısındıktan 4-5 gün sonraki duruma göre bir uzmana danışarak tarlanın geleceği ile ilgili karar verilmesi gerekmektedir.

Tarım il Müdürlüğünce dolu ve sel felaketinde hasar gören çiftçilerimizden, bağlı olduğu muhtarlıklarda ön kayıt alınması talep edilmiştir. Zarar gören üreticilerimiz ,Muhtarlıklara gelerek bilgi vermeleri rica olunur. Çiftçilerimizin Adı ,Soyadı ,Tc numarası , Telefon numarası, zarar gören parsel, alan ve ürün toplanan bilgileri,Tarım İl Müdürlüğümüze aktarılıp konuyla ilgili çalışmalar yürütülecektir .

Ayrıca Tarsim sigortası yaptıran üreticilerimizin zarar tespiti için sigorta acentelerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: R. Rüzgar Yel