Hizmet verdiği bölgedeki üniversiteler ile iş birliği ile ilerleyerek elektrik, elektrik elektronik ve bilgisayar mühendisliği öğrencileri iş dünyasını deneyimleme fırsatını yakalıyor ve istihdam edilerek kariyerlerine adım atıyorlar.

Vali Sarıibrahim’den Başkan Kalaycı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti Vali Sarıibrahim’den Başkan Kalaycı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Talentern programı, MEDAŞ'ın geleceğin liderleri ve uzmanları için bir platform olma misyonunu taşıyor. Elektrik dağıtımı ve enerji sektöründe kariyer hedefleyen öğrenciler, mezuniyet öncesinde sektördeki pratik bilgi ve becerileri geliştirme imkanı buluyorlar. Program kapsamında, öğrenciler alanlarında uzman mentorlar eşliğinde gerçek projelerde çalışarak teorik bilgilerini pratik uygulamalara dönüştürme şansı elde ediyorlar.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Talentern programı, genç yeteneklere sektörde istihdam fırsatları sunarak nitelikli eğitim ve kariyer gelişimine katkıda bulunurken, MEDAŞ'ın büyüme ve yenilikçi yaklaşımlarını destekleyerek şirketin sürdürülebilirlik vizyonuna hizmet etmektedir. Bu program, geleceğe yönelik güçlü bir temel oluşturarak sürdürülebilir bir işgücünün yetişmesine katkı sağlamaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi