Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan "Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli Masal Anlatma Yarışmasının final programına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Millî Eğitim Şube Müdürü Aziz Demir, okul yöneticileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini ifade edebilme fırsatını sunmak, özgün eserler oluşturmak ve bu eserleri sunabilmelerini sağlamak için düzenlenen yarışmada öğrenciler sahne düzenlemesi ve kostümleriyle görselleştirdikleri masallarını sunarken izleyicilere renkli ve keyifli anlar yaşattı.

KMÜ’de ‘Kariyer Yolunda İnovasyon’ Konulu Söyleşi KMÜ’de ‘Kariyer Yolunda İnovasyon’ Konulu Söyleşi

Dokuz Okul Finalde Yarışırken Minik Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi

Dokuz okul finalde yarışarak birbirinden hünerli öğrencilerin sergilediği performanslar seçici kurul tarafından değerlendirildi. Seçici kurulun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda, aynı puanı alan Nurcan Kocakaya Anaokulu öğrencisi Asya Akkuş ile Kale Anaokulu Yusuf Ziya Kısacıkoğlu birinciliği paylaşırken Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İlkem Bulanık ikinci ve  Merkez Anaokulu öğrencisi Nurten İnci Uğuz üçüncü oldu.

"Masallarımız bize dedelerimiz ve ninelerimizden kalan kültürel mirasımızdır."

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, masalların nesilden nesille aktarılan kültürel bir miras olduğunu belirtti. Çalışkan, "Çocuklarımızın her biri bizim gönlümüzün şampiyonu. Sizler, ülkemizin umudumu, yarını yani geleceğisiniz. Yarışmaya katılımınızdan dolayı hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Sahneye çıkmak ve topluluk karşısında bir şeyler anlatmak gerçekten zor bir iştir. Minik öğrencilerimiz muhteşem bir performans ortaya koydular. Öğrencilerimizi dinlerken bizler geçmişe bir yolculuk yaptık. Dedelerimiz ve ninelerimiz bizlere küçükken masallar anlatırdı. Masallarımız bize dedelerimiz ve ninelerimizden kalan kültürel mirasımızdır. Bizlerde bu mirası gelecek kuşaklara aktarmak için bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Finale kalan tüm öğrencilerimiz bizim gönüllerimizin birincisidir. Bu anlamlı yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm yönetici ve öğretmelere teşekkür ederim." dedi.

Final programı, finale kalmaya hak kazanan öğrencilere İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Millî Eğitim Şube Müdürü Aziz Demir tarafından ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Kaynak: R. Rüzgar Yel