Başkan Ankaralı Ahi Evren Lisesi öğrencilerine iki müjde verdi. İlk olarak Muhasebe Bölümünü tercih edenlere bir defaya mahsus 500 TL destek verirken, başarılı ve dar gelirli en az 3 ve daha fazla öğrenciye okul dönemi boyunca 1 yıllığına her ay 500 TL burs vereceklerini açıkladı.

AHDE VEFA BORCUMUZ VARDIR

Başkan Ali Ankaralı bu desteği ahde vefa borcu olduğunu söyledi ve “ Karaman’da 225 Mali Müşavir bulunmaktadır. Bizlerin büyük kısmı Ticaret Lisesi mezunudur. Bizler bu meslekten ekmek yiyorsak bu okulun sıralarından mezun olduğumuz için yiyoruz. Bizlerin bu okula ve bizi yetiştiren öğretmenlere ahde vefa borcumuz vardır. Bu borcu ödemek için bu desteği veriyoruz.” dedi.

İskenderun’da Okullar Tatil mi Edildi? İskenderun’da Okullar Tatil mi Edildi?

Ayrıca son yıllarda üniversite okuyan gençlerin çoğu işsiz olduğunu söyleyen Ankaralı “Bu okulda okuyan öğrencilerinde işsizler ordusu içinde yer almaması için, kısadan mesleğe atılarak geçimlerini sağlayan bireyler olmalarını istiyoruz. Mali müşavirlik mesleği kamuoyunda itibar gören ayrıca kutsal bir meslektir. “ dedi.

Başkan Ankaralı Mesleğin Neden kutsal olduğuna verdiği cevap ise;

“Bizler KDV, gelir vergisi, kurumlar vergisi, damga vergisi, stopaj vergisi gibi birçok verginin hakkıyla taahhuk etmesine sebep olan insanlarız. Bizler 85 milyon vatandaşın hakkı olan vergilerin hakkaniyetle çıkması için Mükellefle devlet arasında köprüyüz. Ve neticede 85 Milyon Türk halkının huzuru refahı için harcanacak olan vergilerin eksiksiz alınmasında vebalimiz büyüktür. Ülkemizdeki tüm mali müşavirler bu vebalin bilinciyle mesleklerini icra etmektedirler.  İşimizi hakkıyla yaparsak 85 milyona olan borcumuzu ödemiş ve üzerimizde bir vebal kalmamış olur.” şeklindedir.

Öğrencilerle Yüz yüze Konuştuk

Başkan Ankaralı 10 kişilik meslektaşıyla, okul müdürü Muhammet Ali Fatih ve öğretmenlerle Ahi Evren Lisesi’ne gittiklerini 100’e yakın öğrenciyle yüz yüze görüştüklerini, öğrencilere verilecek olan 500 TL desteğin ayrıntılarını, muhasebe mesleğinin durumu, istihdam alanları, toplumdaki yeri konularında bilgi verdiklerini söyledi.