2023-2024 eğitim öğretim yılı sonunda Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'na göre, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ve mesleki teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına öğrenci almak amacıyla yapılacak merkezi sınav, 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek.

2024 LGS Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Merkezi sınav başvuruları, bugünden itibaren 29 Mart'a kadar "e-Okul" üzerinden isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek. Sınava katılım isteğe bağlı olacak ve katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını elektronik ortam üzerinden ücretsiz olarak yapabilecekler.

Okul müdürlükleri, başvuru işlemleriyle ilgili öğrencilere rehberlik edecek ve sınav başvuruları 1 Nisan 2024 tarihine kadar okul müdürlükleri tarafından onaylanacak.

O Sınavın Tarihi Belli Oldu O Sınavın Tarihi Belli Oldu

Sınav, il ve ilçelerde belirlenen okullarda gerçekleştirilecek. Fotoğraflı sınav giriş belgesi, 24 Mayıs'tan itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek.

Kaynak: İGF