Çalışmayan Ev Hanımları Nasıl Emekli Olabilir? Çalışmayan Ev Hanımları Nasıl Emekli Olabilir?

17 Nisan 2024 gecesi Yüreğir ilçesi Seyhan Mahallesi Karataş Caddesi'nde meydana gelen olayda Suriye uyruklu 9 aylık hamile Nur Abbud, yolculuk sırasında 40 yaşındaki eşi Raid Abbud'un  kullandığı elektrikli bisikletten yola düştü. Bu sırada Ali D.’nin kullandığı 01 J 0142 plakalı özel halk otobüsü, hamile kadına çarptı.

Ambulansla Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülenve 4'üncü çocuğu olan erkek bebeği sezaryen ile alınan Nur Abbud kurtarılamadı.  Eşi tarafından Suriye’nin Azez kentine götürülen Abbud’un cenazesi ise toprağa verildi. 
 
Doğum sırasında oksijensiz kalması yüzünden nefes alamayan ve doktorların hayatta tutmak için 15 dakika kalp masajı yaptığı erkek bebek, 5 gün önce Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Doktorların ‘yaşaması imkansız’ olarak diye nitelendirdiği bebek, yeni doğan yoğun bakım servisinde yapılan müdahalelerin ardından solunum cihazlarından kurtularak nefes almaya başladı. 
Kötü öyküsüne rağmen beklenenden daha iyiye giden bebeğin tedavisini yapan doktorlar ağızdan beslenmesi normale dönerse, havale geçirme durumu da olmazsa 1-2 hafta içerisinde taburcu edileceğini açıkladı.

Kaynak: İHA