Kaza, gece saatlerinde Aksu ilçesi Gökdere Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yunus B.’nin kullandığı ve içerisinde toplam 8 kişinin olduğu belirtilen 15 MA 0595 plakalı Tofaş marka otomobil, yaklaşık 2 metre yükseklikteki köprüden dereye uçup suya gömüldü. Araçtaki yabancı uyruklu ve isimleri henüz öğrenilemeyen 8 kişiden 6’sı kendi imkanlarıyla araçtan çıktı. İhbarla birlikte olay yerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK), itfaiye, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler belirtilen adrese gelirken, kazada yaralanan 6 kişi ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Derede kaybolan İ.B. (25) adlı kadın ve 9 yaşındaki R.B. belirtilmesi üzerine dalgıçlar derede arama başlattı.

Dereye uçan Tofaş otomobilin karıştığı kazada ölü sayısı 2'ye yükseldi, kayıp olan çocuk aranıyor

4 saat didik didik tarandı, arka koltuk 1 kilometre uzaklıktan çıktı

İlk olarak otomobilin bulunduğu noktadan arama çalışmalarına başlayan ekipler, derenin içini adeta didik didik aradı. Akıntı yönüne doğru yapılan aramalarda 1 kilometre uzaklıktaki dere menfezinde aracın arka koltuğu bulundu. Ekipler bu noktada çalışmalarını yoğunlaştırsa da kayıplara ulaşılamadı.

Kaza yerindeki terlik dikkat çekti

Kazanın gerçekleştiği köprüde küçük bir çocuğa ait terlik ve aracın parçalarının yer alması dikkat çekti. Çekici yardımıyla dereden çıkartılan aracın arka bagajında ise bir kasada kabakların bulunduğu görüldü.

Genç kadının cansız bedenine ulaşıldı

Sabah erken saatlerde tekrar başlayan aramalarda, JAK'ın su altı timi aracın düştüğü noktadan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta İbtisem Berho’nun cansız bedenine ulaştı. Ekiplerin 9 yaşındaki Rihan Berho’yu arama çalışmaları sürüyor.

1,5 yaşındaki bebek hastanede hayatını kaybetti

Hastanede tedaviye alınan 1,5 yaşındaki Omar Hamdi, müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

"Yanımıza gezmezye gelmişlerdi"

Kazanın yaşandığı alanda komşuları ve yakınları da olayı yakından takip etti. Kazazedelerin yakını, “Bizim yanımıza gezmeye gelmişlerdi. Babaları götürdü ve araba dereye düştü"
Gökdere Muhtarı Mehmet Göçer ise şunları söyledi: “Aileyi tanımıyorum. İşçi bir aile, mahallemizde çalışıyorlar. Akşam 9 buçuk 10 civarı kanal yolundan köprünün üstünden geçerken, sudan aşağı düşmüşler. Araçta 8 kişi varmış, bir kısmını çıkarmışlar. İki kişi derede kalmış. Bir tane de hastaneye giderken vefat etmiş bir çocuk var. 2 kayıptan biri bulundu. Jandarma ekipleri arama çalışmalarına devam ediyor. Hastaneye giden 3 kişiden birinin buradan ölü olarak gidiyor. Jandarmadan aldığımız bilgiye göre biri vefat etmiş. 2’si hastanede yatıyor şu an, vefat eden kişinin çocuk olduğu söyleniyor. Derede aranan kişinin de 9 yaşında olduğu bilgisini verdiler. Genç kadının cansız bedeni sabah bulundu, şimdi kardeşi olan 9 yaşındaki çocuğu arıyoruz” diye konuştu.

Dereye uçan Tofaş otomobilin karıştığı kazada ölü sayısı 2'ye yükseldi, kayıp olan çocuk aranıyor

4 saat didik didik tarandı, arka koltuk 1 kilometre uzaklıktan çıktı

Bayramda Boşanma Aşmasındaki Eşi ve Akrabalarının Canına Kastetti Bayramda Boşanma Aşmasındaki Eşi ve Akrabalarının Canına Kastetti

İlk olarak otomobilin bulunduğu noktadan arama çalışmalarına başlayan ekipler, derenin içini adeta didik didik aradı. Akıntı yönüne doğru yapılan aramalarda 1 kilometre uzaklıktaki dere menfezinde aracın arka koltuğu bulundu. Ekipler bu noktada çalışmalarını yoğunlaştırsa da kayıplara ulaşılamadı. Yaklaşık 4 saat süren arama çalışmalarının gündüz devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: HATİCE KARACA