“Sevgi ve İyilikle Aşılmayacak Engel Yoktur” “Sevgi ve İyilikle Aşılmayacak Engel Yoktur”

Dernek bu kapsamda Karaman dışında okuyan Karamanlı öğrencilere burs desteğinde bulunarak eğitim hayatlarına katkı sunmayı hedefliyor. Dernek Başkanı Avukat Ramazan Eryiğit yaptığı açıklamada, " Tarihe yön vermiş bir çok değerin yetiştiği Karaman’ımızda gelecek nesillerinde bu doğrultuda yetişmesi için eğitimin önemi yadsınamaz. Ben ve benim gibi birçok Karamanlı kısıtlı imkanlar içerisinde gurbette üniversite okumanın zorluklarını yaşadık. Bugünün gençlerinin bunları yaşamaması adına kendilerine katkı sunmayı kendimize görev edindik.  Gerek kişisel olarak gerekse Yeşildereliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak burs desteğiyle gençlerimizin yanında oluyoruz.
2023-2024 eğitim öğretim yılında da Karaman nüfusuna kayıtlı olup herhangi  devlet üniversitesinden birine yeni kayıt yaptıran veya halen bu üniversitelerden birinde kayıtlı olan  öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. Başvurular  20 – 30 Eylül 2023  tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuru için aşağıdaki excell dosyasının doldurulup imzalandıktan sonraki hali,  ÖSYM sonuç belgesi, aile nüfus kayıt örneği, Öğrenci kayıt belgesi  evraklarını [email protected] mail adresine gönderilmesi gerekmektedir. 20 Eylül 2023 tarihinde başlayan başvurular 30 Eylül 2023’e kadar devam edecektir. Belirtilen tarihlerde yapılmayan ve eksik evrakı olan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Hepsi birbirinden değerli Türkiye’nin dört bir köşesinde eğitim hayatlarını sürdüren kıymetli öğrencilerimiz, sizlere başarılı bir eğitim hayatı diliyoruz. Eğitim hayatınızı tamamladıktan sonra en kısa zamanda memleketinize, ata yurdunuza, Karaman’a gelerek hizmet etmenizi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi