Mehmet Bayram: “Karaman Yaşanabilir Bir Kenttir Tek Engel Su Sorunudur.” Mehmet Bayram: “Karaman Yaşanabilir Bir Kenttir Tek Engel Su Sorunudur.”

Karaman tarihinin en büyük icra satışı olarak kayıtlara geçen ihale sonucunda MAKRO Market’in arazileri ve dükkanlarının olduğu yerleşke Şimşek Bisküvi A.Ş., Ema Plastik Ürünleri İnşaat Petrol Gıda San.Tic.Ltd.Şti., CHS Endüstriyel Ürünler San. Tic. A.Ş. ve Küçüker İnşaat San.Tic. Ltd.Şti.’nin olduğu dört büyük firmanın olmuştu. 
Cam ya da kapıları kırmak yoluyla yasaklı madde kullananların mesken edindiği MAKRO Market Alışveriş Merkezinde geçtiğimiz hafta küçüp çaplı bir yangın çıkmış ve yangın büyümeden Karaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı itfaiye ekiplerince kontrol altına alınmıştı.
Şeyh Şamil Mahallesinde Karaman’ın ilk alışveriş merkezi olarak yıllarca hizmet veren MAKRO Market’in olduğu binada yıkım işlemlerinin bu hafta itibariyle başladığı öğrenilirken enkazın kaldırılması mevsim şartları da göz önüne alındığında uzunca bir zaman alacağa benziyor.

Karaman'ın İlk Avm’sinde Yıkım İşlemleri Başladı1

Kaynak: Eda Şahintürk