Karaman'da dün akşam saat 17.30 sıralarında Alişahane Mahallesi Kemal Kaynaş Caddesi üzerinde bulunan MEDAŞ’a ait elektrik trafo binasında yaşanan patlamada edinilen bilgilere göre, Alişahane Mahallesi’nin elektriğini sağlayan ana trafo binası bir anda patlayarak yanmaya başladı. Trafoda yaşanan patlama ise cadde üzerine kurulan Perşembe pazarı esnafları ile alışverişe gelen vatandaşların korkulu anlar yaşamasına neden oldu.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Sona Erdi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri Sona Erdi

İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Adrese gelen polis ekipleri trafo binası çevresinde güvenlik önlemi alırken, itfaiye de patlama sonrası yanmaya başlayan trafo binasına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışması sonucu yangın tamamen kontrol altına alınarak söndürülürken, trafo binası kullanılamaz hale geldi.

Bugün ise MEDAŞ 15 kişilik ekibiyle yoğun çalışma yürüterek mahalleye elektrik vermeye çalışıyor. Vatandaşların mağdur olmaması için Alişahane Mahallesi'ne kesintisiz elektrik jeneratör ile sağlanırken trafo değişiminin akşama doğru bitmesi tahmin ediliyor.

Kaynak: HATİCE KARACA