Türkiye'de diğer illerde olduğu gibi siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, oluşabilecek maddi ve manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY programı Karaman'da da gerçekleştiriliyor. Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, gençler arasında farkındalık oluşturmak amacıyla Siyahser İlkokulu öğrencileriyle özel bir  etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında öğrencilere, SİBERAY tarafından üretilen ve dijital güvenlik konusunda bilinçlenmeyi hedefleyen "Güneş Fırtınası" adlı film izletildi. Bu film gösterimi, gençlerin dijital ortamda karşılaşabilecekleri riskler hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir film olarak öğrenciler tarafından beğenildi.

Karaman Emniyet Müdürlüğü’nden sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımda: “Siyahser İlkokulu öğrencilerimizle Ekip: SİBERAY Güneş Fırtınası filmini izledik. Katkılarından dolayı Karaman Belediyesi’ne ve  Karaman Sinenas'a teşekkür ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Karaman’da Kayıp 9 Yaşındaki Çocuk Polis Ekiplerince Kısa Sürede Bulundu Karaman’da Kayıp 9 Yaşındaki Çocuk Polis Ekiplerince Kısa Sürede Bulundu

Kaynak: R. Rüzgar Yel