İzmir Konak’tan Karaman’a geldiklerini belirten Vedat Altınkaya isimli vatandaş Karaman’da bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek bu hayali nasıl gerçeğe dönüştürdüklerini kurumumuzla paylaştı. Elma tüccarı olduğunu belirten Altınkaya: “İzmir Konak’tan Karaman’a geldik ve Karaman’ı çok sevdiğimiz için yerleşme kararı aldık. Karaman yaşanılabilir bir şehir. Ben normalde elma tüccarıyım. Eski eşyalarla uğraşmayı çok seviyorum ve hobi olarak yapıyorum. Bir gün eşimle evde otururken dedim ki; ‘Karaman’da elimizde bulunan eşyalarla bir bit pazarı yapalım.’ Eşim ‘Olur mu acaba?’ derken bugün burada mini bit pazarını açtık. Umarım bu girişimimizle birlikte Karaman halkı da elinde bulunan eski ürünleri geri dönüşüm anlamında değerlendirme amaçlı buraya gelir.”

“Eskileri toplama alışkanlığım tanışmış olduğum bir abinin evindeki eski ürünleri görmemle başladı.” Diyen Altınkaya “Ben de bu merakla İzmir’de dolaşmaya başladım. Orada eski eşyaları almaya ve toplamaya başladım. Uzun süredir hobi olarak Cumartesi, Pazar günleri elimdeki eşyaları sergiliyorum. Karaman halkı ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıkları için sergiyi görünce şaşırıyorlar.” dedi.

Vatandaşların Hizmetine Sunuldu Vatandaşların Hizmetine Sunuldu

Eski ürünlerin geri dönüşümü anlamında güzel bir girişimde bulunan Altınkaya’nın sergisini gören Karaman ise ürünleri yakından inceleme fırsatı bulurken sergiyi beğendiklerini belirtiyorlar.