Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Basın Birimi'nin yapmış olduğu basın açıklamasında: "Yeşilay Karaman Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri hastanemizde bağımlılıkların önlenebilmesi konusunda farkındalık sağlamak ve Yeşilay’ın çalışma şekli hakkında bilgi aktarmak için sağlık tesisimizi ziyaret ettiler. Karaman Yeşilay Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, Karaman Yeşilay Kadın Kolları Komisyon Başkanı Av. Nesli Akkaya, Karaman Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Uz. Dr. Sülbiye Karaburgu tarafından yapılan ziyarette önleyici ve tedavi edici hizmetleriyle tanınan Yeşilay hakkında bilgilendirmeler yapıldı.  Zararlı alışkanlıklarını bırakmak isteyen kişilere, ALO 115 numarasından kolayca randevu alabilecekleri ücretsiz psikolojik rehabilitasyon ve sosyal hizmetinin verildiği YEDAM ile ilgili açıklamalarda bulunuldu. 

Ulusal ve uluslararası düzeyde önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilayın çalışma şeklini aktaran gönüllüler, hastanemizle koordineli bir şekilde hizmet vermek,  bu konuda işbirliği ve dayanışma  içerisinde halkımıza sağlık hizmeti sunma konusunda her zaman hazır olduklarını dile getirdiler.

Yeşilay'a başvurmak isteyen ilgililer https://www.yedam.org.tr/iletisim internet sitesinden, [email protected] elektronik posta adresinden Yedam’a başvurabilecekleri gibi  ilimizde de Topucak Mah. 62. Sokak No:3 Merkez/Karaman adresine müracaat edebilirler veya  0 338  212 80 49 sabit numaralı hattan da bilgi alabilirler. Ayrıca Yeşilay’ın sosyal medya hesabına da https://www.facebook.com/YesilayKurumsal adresinden ulaşılabilinmektedir.

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak Yeşilay Karaman Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Editör: Nejla KOÇ