İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

KPSS Alan Bilgisi Oturumları Hafta Sonu Yapılacak KPSS Alan Bilgisi Oturumları Hafta Sonu Yapılacak

“Okul yöneticileri, öğretmenler, veli ve öğrencilerimizin büyük özveri ve çabalarıyla bir eğitim öğretim yılını huzur ve güven içerisinde tamamlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Okullarımızda eğitim gören 50 bin 841 öğrencimiz Cuma günü heyecanla bekledikleri karnelerini alarak yaz tatiline girecekler.

Sevgili Öğrenciler,

Hayat boyu, yaptığınız çalışmaları değerlendiren belki farklı şekillerde de olsa karneler her daim olacak. Önemli olan, bu değerlendirmeleri doğru okumak, elde edilen sonuca göre varsa eksikleri tamamlamak veya daha iyisine ulaşmak için gerekli planlama ve çalışmayı yapmaktır. Tatili dinlenmek, sevdiklerinizle iyi vakit geçirmek, kendinizi geliştirmek için iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun için ekranların tutsağı olmadığınız, nitelikli okumalara, ziyaretlere, şehrimizi ve ülkemizi daha iyi tanımanızı sağlayacak, aidiyetinizi kuvvetlendirecek gezilere yer vermeniz tatilde size büyük katkılar sunacaktır. Hepinize mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Bilgi ve birikiminizi cömertçe paylaşarak, genç dimağları aydınlatan birer meşale oldunuz. Her bir öğrencinin yüreğine dokunarak, onların içindeki cevheri ortaya çıkarmak için gayret ettiniz. Ders saatleri dışında dahi zihninizde ve gündeminizde öğrencilerinizin olduğu bir dönemi tamamladınız. Eğitime kattığınız değer, toplumumuzun geleceğini şekillendiren en kıymetli hazinedir. Her birinize katkılarınız ve emekleriniz için teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil dönemi diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Her anne baba için çocukları, en öncelikli en değerlileridir. Bu kıymeti büyütürken iş birliğiyle ortaya koyduğumuz çalışmalar öğretmenlere ve okullara verdiğiniz sizlerin desteği ile hayat buldu. Sizlerin sabrı, sevgisi ve fedakârlığı, çocuklarımızın başarı yolunda en büyük itici güç olmuştur. Onların yanında olup, başarılarını paylaşıp, zorluklarında yanlarında durduğunuz için sizlere minnettarız. Tatil süresince çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmeli, onlarla daha yoğun paylaşımlarda bulunmalı ve kaliteli vakit geçirmeye yönelik planlamalar yapılmalıdır. Unutulmamalı ki tatil dönemi sonraki eğitim kademesine iyi bir başlangıç yapabilmek için de bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde eğitim ve öğretim çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için her türlü desteği veren Valimiz Sayın H. Engin Sarıibrahim’e, ortak çalışmalarda bulunduğumuz İl Müdürlüklerine, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: RÜZGAR RAMAZAN YEL