Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işyerlerinin denetlendiğini “5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve Yem Kanunu kapsamında hazırlanan bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende satılması ile depolanması hakkındaki yönetmelik kapsamında İl Müdürlüğümüz ve Ermenek İlçe Müdürlüğümüz denetim ekipleri tarafından bitki koruma ürünü satan işyerine denetim gerçekleştirildi.Denetimde; işyerinin fiziki şartlarının mevzuata uygunluğu, satışa sunulan bitki koruma ürünlerinin ruhsat kontrolleri, satışı yasak olan maddelerin işyerinde bulunup bulunmadığı, işyerinde insan ve hayvan gıdalarının bulunup bulunmadığı, işyerinde güvenlik tedbirlerinin alınıp alınmadığının kontrolleri yapılarak üreticilerimizin doğru ilaç kullanımın sağlanması dolayısı ile tüketicilerimizin pestisit kalıntısı olmayan sağlıklı ürünlere ulaşılması amaçlanmaktadır.” şeklinde duyurdu.