Okul yöneticilerinin ve beden eğitimi öğretmenlerinin eşlik ettiği ziyarette, Antrenör Mevlüt İnanır, yarışmaya ilişkin İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt’a bilgiler verdi.

Karaman’ı temsil eden atletizm takımının Zübeyde Hanım Ortaokulu, Alparslan Ortaokulu ve Mümine Hatun Ortaokulu öğrencilerinden oluştuğunu ifade eden Mevlüt İnanır, “Daha öncede Zübeyde Hanım Ortaokulu atletizm takımı öğrencilerimiz 28-29 Ocak 2024 tarihinde Bursa’da düzenlenen, toplam 986 sporcunun katıldığı Atletizm U14 Salon Türkiye Şampiyonası’nda dereceler ve madalyalar alarak büyük bir başarıya imza atmışlardı.” dedi.

Inandilar Ve Basardilar (1)

Sarıibrahim Karaman’da Evlere Misafir Olmaya Devam Ediyor Sarıibrahim Karaman’da Evlere Misafir Olmaya Devam Ediyor

“Meslektaşım Zuhal Kaya ve Zübeyde Hanım Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni Şerife Altunbaş’ın rehberliğinde çalışmalarına devam eden atletizm sporcularımız başarılarına yenilerini ekledi.” diyen İnanır, “16-17 Şubat 2024 tarihinde Bursa’da düzenlenen Atletizm Çoklu Branşlar Türkiye Şampiyonası’nda Muhammed Kerem AKKUŞ Türkiye 1’incisi, Zişan Hakan Türkiye 5’incisi ve Emine Çekceoğlu Türkiye 6’ıncısı olmuştur. Ayrıca sporcumuz Muhammed Kerem AKKUŞ 1000 metre koşuda Türkiye 2’inciliği ve 200 metre koşuda Türkiye 3’üncülüğü derecesi elde etmiştir. Zübeyde Hanım Ortaokulu kız bayrak takımı sporcuları Zişan Hakan, Emine Çekceoğlu, Alparslan Ortaokulundan Ayşe Rüveyda Özdemir ve Mümine Hatun Ortaokulundan Şüheda Sürmeci ise kızlar 4x200 metre bayrak yarışında Türkiye 4’üncüsü oldular.” diye konuştu.

Inandilar Ve Basardilar (2)

Elde edilen derecelerden dolayı başarılı sporcuları tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, elde edilen her başarının arka planında disiplinli çalışmak olduğunu belirtti. Abdurrahman Kurt, “Başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bu yaşlarda elde edeceğiniz her başarı sizin için unutulmaz bir anı ve gelecekteki başarılarınıza temel oluşturacaktır. Bu başarıda emeği geçen tüm antrenör, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” diyerek sözlerini noktaladı.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt’un başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi