Komuta Kontrol Merkezi’nde telsiz başına geçerek verdiği anonsla Acil Sağlık Hizmetleri’nde görevli personelin haftasını kutlayan İl Müdürü Yurdakul, daha sonra İl Ambulans Servisi Başhekimliğini ziyaret etti.

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla bir de yazılı açıklama yapan Yurdakul; ‘’ Acil Sağlık’ta görevli personelimiz, yurdumuzun en ücra köşelerine dahi kesintisiz sağlık hizmeti sunma gayreti içerisinde çalışmaktadır. Acil sağlık hizmetinin amacı, kazalar, doğal afetler, yaralanmalar ve diğer acil sağlık durumlarında en doğru müdahale ile ölümlerin önlenmesi ve sakatlanmaların en aza indirgenmesidir. Biz bu konuda, İlimizde 18 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 29 tam donanımlı Ambulans, zorlu kış şartlarında kullanılmak üzere 4 adet kar paletli ambulans, 1 yoğun bakım üniteli obez ambulans, 3 UMKE aracı, 1 acil müdahale ünite aracı ile 280 personel ve 73 UMKE personeli ile günlük ortalama 90 – 100 vakaya hizmet vermekteyiz. Vatandaşlarımızın 112 acil çağrı merkezine bildirmiş oldukları acil yardım taleplerine kent merkezinde ilk 5 dakikada, kırsal yerleşim alanlarında ise ortalama 20 dakika içerisinde ulaşmaktayız. Bu konuda vatandaşlarımızdan arzumuz gereksiz yere ambulans çağırmamaları ve trafikte ambulansa yol verme konusunda duyarlı olmalarıdır’’ ifadelerine yer verdi.

Hafta boyunca süren etkinlikler kapsamında, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özçelik, Başkan Yardımcısı Dr. İlknur Arı ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Fikret Tezcan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlıkçıları ziyaret etti.

Sabah Namazında Bir Araya Geldiler Sabah Namazında Bir Araya Geldiler

Il Muduru Saglikcilari Ziyaret Etti (3)

Il Muduru Saglikcilari Ziyaret Etti (2)

Il Muduru Saglikcilari Ziyaret Etti (1)

Kaynak: Haber Merkezi