Karapınar Belediye Başkanı Önal Mazbatasını Aldı Görevine Başladı Karapınar Belediye Başkanı Önal Mazbatasını Aldı Görevine Başladı

Geçtiğimiz günlerde Seçim Kurulu'nun kararıyla indirilen afişlerin, aynı yerlere aynı kişiler tarafından aynı şekilde yeniden asılması sonucu AK Parti Karaman İl Başkanlığı bir basın açıklaması yayınladı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

Seçim sürecinde yaşanan izinsiz ve hukuka aykırı afiş asma eylemleriyle ilgili olarak bir kez daha kamuoyunu aydınlatmak isteriz. Üzüntüyle belirtmek isteriz ki, geçtiğimiz günlerde Seçim Kurulu'nun kararıyla indirilen afişler, aynı yerlere aynı kişiler tarafından aynı şekilde yeniden asılmıştır.

Hemşerilerimizin hür iradesini olumsuz etkilemeye ve manipüle etmeye yönelik bu tür eylemleri asla kabul etmiyoruz. Seçim sürecinin adil ve şeffaf bir şekilde yürütülmesi, demokrasimizin temel prensiplerinden biridir ve bu prensibe olan bağlılığımızı her zaman koruyacağız.

Seçim Kurulu'nun kararlarına saygı duymadan, kendi bildiklerini dayatmaya çalışan bu tür davranışlar kabul edilemez. Halkın özgür iradesini kuralsız davranışlarla etkilemeye çalışanlar, milletin kararına öncelikle saygılı olmalıdır. Bu tür girişimler, demokratik sürecimize ve toplumsal barışımıza zarar vermektedir.

Bu nedenle, hukukun üstünlüğünü ve demokratik değerleri korumak adına tüm tarafları, seçim kurallarına ve kararlarına saygılı olmaya davet ediyoruz.

AK Parti Karaman İl Başkanlığı

Kaynak: R. Rüzgar Yel