“Çeşit Çok Ama Karaman Halkı Hamsi Diyor” “Çeşit Çok Ama Karaman Halkı Hamsi Diyor”

Kulüpler Arası Halk Oyunları Grup Yarışmalarında minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplam 13 kulüp takımının final mücadelesine sahne oldu. Yarışmada minikler geleneksel düzenlemeli dalda birinci olan Adana Turizm Folklor Spor Kulübü öğrencilerinin heyecanı kameralarımıza yansıdı.


Adana Turizm Folklor Spor Kulübü yarışmacısı olan bir öğrenci: “Turizm isimli grubumuzla yarışmaya katıldık ve birincilikle gururlandık. Bu tarz etkinliklerin daha fazla olmasını istiyoruz. Halk oyunlarına önceden ablam gidiyordu sonra bende onunla birlikte halk oyunlarına başladım çok eğlenceli olduğunu görünce devam ettim.” dedi.
Birinci olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Ceren: “Hayalim Türkiye finaline gitmekti birinci olunca çok sevindim.” dedi.
Yarışmada çok heyecanlandığını söyleyen Ece Sürekli: “Türkiye finaline gideceğim hiç aklımda değildi. Yarışmada oynarken bile kalbim çok hızlı atıyordu, bayılacak gibiydim.” dedi.
Yarışmadaki başarılarından dolayı öğretmenine teşekkürlerini ileten Polen Çiçek: “Kazandığımız madalyaları Emel öğretmene armağan ediyorum ve Emel hocaya bizleri geliştirdiği için çok teşekkür ederim.” dedi.