Programa, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Düzenlenen programda selamlama konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, otizmin eksiklik değil bir farklılık olduğunun altını çizdi. Çalışkan, “Bu özel günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek isterim. Özel eğitim gören öğrencilerimizi önemsiyoruz. Her bir öğrencimiz bizim için kıymetlidir. Otizmli çocuklar ve bireylerin daha kolay sosyal hayatta yer alabilmeleri için her birimize sorumluluklar düşmektedir. Devletimiz bu noktada tüm imkânlarını seferber etmiş durumda. Bizler üstüme düşen ne varsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Eksiklik Degil Bir Farklilik1

Karaman'da Hafta Sonu Sıcaklık Kaç Derece Olacak? Karaman'da Hafta Sonu Sıcaklık Kaç Derece Olacak?

İl Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan öğrenci velisi Canan Beler, günün anlam ve önemine dair duygularını paylaştı. Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Ali Gülen, org performansıyla programa renk kattı. Devam eden etkinliklerde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerle birlikte ebru sanatıyla ilgilendi.

Program, ağaç süsleme etkinliği, balon uçurma yarışması, hatıra fotoğrafı çektirme ve pasta ikramı ile son buldu.

Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu birinci kademe öğrencileri için düzenlenen etkinliklerde, öğretmenler otizmli bireylerin özelliklerini anlattılar. Minik öğrenciler, öğretmenleri ve velileriyle birlikte el izlerini duvara bırakarak birlikte olduklarını gösterdiler.

Öğrenciler arasında düzenlenen parkur yarışması büyük heyecan uyandırırken, sandalye kapmaca oyunu ise eğlenceli anlara sahne oldu. Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi