Dualarla Defnedildi Dualarla Defnedildi

13 Kasım’dan 17 Kasım’a kadar Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kütüphane’sinde yer alan kan bağışı tırı, pazartesi ve perşembe günleri belediye eski polikliniğinde iki ekip tarafından vatandaşlardan kan alınırken kan bağış tırı Aktekke 15 Temmuz ve Demokrasi Meydanı’nda hizmet vermeye devam ediyor.

duyuru-eksikligi-mi-halkin-ilgisizligi-mi1
Karaman’da 5 Günde 323 Kan Bağışı
Sorumlu Doktor Güner yapmış olduğu açıklamada; "Karaman’da 13 Kasım’dan bu yana Karamanlı vatandaşlar toplamda 323 ünite kan bağışı yaptı.  Üniversite kütüphanesinde vermiş olduğumuz kan bağışı hizmetine 2 gün boyunca da sabah saat 11:00’den 18:00’e kadar Karaman Aktekke 15 Temmuz ve Demokrasi Meydanı’nda devam edeceğiz.
18-60 yaş arası sağlıklı bireyler kimlik ile başvuru yaparak gerekli şartları sağlamaları halinde kan bağışı yapabilmektedir.
Kızılay Merkezli yürütülen kan bağışı kampanyalarının yanı sıra Kök Hücre bağışı da yapılabilmektedir. Önceden daha zor şartlar altında yapılan kök hücre bağışı gelişen teknolojiyle artık daha kolay. Kan verirken kök hücre bağışında da bulunmak istediğinizi belirttiğiniz zaman gerekli bilgilendirme ve sağlık taramasının ardından birkaç tüp kanla bu bağışı yapabilirsiniz. Ama alınan bu kanlar hastalıklarla örtüştüğü zaman bağışçı asıl kök hücre bağışını yapmak için Sağlık Bakanlığı tarafından davet edilir.  
Kök hücre bağışı yaparak Kemik iliği kanserleri, Lenfoma, Hodgkin lenfoma, Lösemi, Anemi, Akdeniz anemisi, Organ kanserleri, Plazma hücre hastalıkları, Kemik iliği yetmezliği gibi hastalıkların tedavilerine katkıda bulunabilirsiniz."

duyuru-eksikligi-mi-halkin-ilgisizligi-mi2

Kaynak: Haber Merkezi