Kıraathanede Husumetliler Arasında  Silahlar Konuştu: 2 Ölü Kıraathanede Husumetliler Arasında Silahlar Konuştu: 2 Ölü

Karaman’da Mumlu Kavşak olarak adlandırılan kavşakta meydana gelen kazada 70 AAZ 338 plakalı Ford marka ticari araç sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek kavşaktaki mantar dubalara çarparak durabildi.

“Alkol Alıp Araç Kullanacak Kadar Kafayı Yemedim”

Kaza sonrası olayın şaşkınlığını yaşayan araç sürücüsü “Kazayı ben yapmadım. Araç içerisinde olanlar beni bırakıp kaçtı. Yanımda M.A. ve A.A. isimli iki arkadaşım vardı. Ben arka koltukta oturuyordum. Alkollü araç kullanacak kadar bilinçsiz değilim. Ben esnafım. Alkol alıp araç kullanacak kadar kafayı yemedim. Kimse olmazsa yanımda bir şoför tutar öyle yola çıkarım. Gerçekten bu arabayı ben sürmüyordum. Ceza yazmanız gerekiyorsa da boynum kıldan ince. Benim gizlim saklım yok. Evet alkol aldım ama aracı ben kullanmıyordum.” Derken yapılan alkol metre testinde sürücünün alkollü olduğu görüldü.

Polislerin “Biz sana inanıyoruz. Şimdi işlemleri tamamlamak üzere bizimle gelmeniz gerekiyor.” sözleri üzerine ikna olan sürücünün aracı Kılbasan yolu üzerindeki otoparka çekilmek üzere çekiciye yüklendi.

Kaynak: R. Rüzgar Yel