Ünlü komedyen Cem Yılmaz da oy kullanmaya erken başlayan ünlüler arasındaydı. Sandıklar açıldıktan yaklaşık bir saat sonra, yaklaşık saat 10.00 civarında oy kullanmak için gelen Yılmaz, sırada bekleyen milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile tokalaştı. Kendine has esprileriyle yine keyifli anlar yaşatan Yılmaz, sınıfa girmeden önce gazetecilere dönerek, "Kırdı geçirdi yazın başına, geçen senekinden dolaptan çıkartıp. Yine de bir şey çıkar" esprisini yaparak herkesi güldürdü.

Enis Arıkan Nasıl Ünlü Oldu? Enis Arıkan Nasıl Ünlü Oldu?

Cem Yilmaz Oyunu Kullanirken Oyle Bir Sey Dedi Ki1


“Evden beraber geldik, onlar erken uyandı kahvaltı hazırladı”
Ardından sınıfa giren Yılmaz, 1246 nolu sandığın başına geldi. Yılmaz, kendilerini görüntüleyen gazetecilere bakarak, “Allah, Allah, tuhaf. Bir şey de çıkmayacağını söyledim ama” diyerek tebessüm etti. Seçmen pusulasını beklerken görevlilere konuşan Yılmaz gazeteciler için, “Evden beraber geldik. Onlar daha önce uyandı kahvaltı hazırladı” demesi sınıftakileri kahkahaya boğdu. Daha sonra seçmen pusulasını bekleyen Yılmaz sonra sandık görevlisinin cep telefonu hatırlatması üzerine ellerini kaldırarak “üstümde yok” dedi. Pusulayı eline aldığında fotoğraf çeken gazetecilere dönmesi ise sınıfta bir kez daha kahkahaların uçuşmasına neden oldu.

Sınıf adeta kahkahaya boğuldu
Oyunu kullandıktan sonra sandık başına gelen Yılmaz kendisini bekleyen muhabirlerin “atarken çekelim” cümlesine karşın pusulayı kaldırıp atacakmış gibi yaptı. Oyunu attıktan sonra gazetecilere dönen Yılmaz, “Gelmeyin, bir şey yapmayacağım” diyerek çıktı. Kendisine mikrofon uzatan muhabirlerin sorusuna cevap veren Yılmaz, “Hayırlı olsun, başka bir şey söylemek istemiyorum” dedi. Bir muhabirin oy pusulasının 97 cm olduğunu hatırlatması üzerine Yılmaz, “Evet” dedi.

İHA muhabirine verdiği cevap kahkahaya boğdu
İHA muhabirinin “zorlandınız mı katlarken, biraz vakit geçiyor herhalde” sorusuna ise Yılmaz, “Sizin esprilerinizi kim yazıyor. Bana amatör geldi de” cevabı duyanları kahkahaya boğdu. Ardından “Şimdi kimler kimler geliyor. Tarkan’ı gördüm” diyerek yürüyen Yılmaz, elektrikli bisikletine binerek okuldan ayrıldı.

Kaynak: İHA