Birce Akalay Netflix Filmleri?  Birce Akalay Kaç Yaşında? Birce Akalay Kimdir? sorularının cevapları birçok kişi tarafından araştırılıyor.

 Birceakalay 1712385514837

 Birce Akalay Kimdir ?

Birce Akalay, 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da doğan bir Türk oyuncudur. Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nde başladığı eğitimini tamamlamamıştır. Ancak daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur.

2004 yılında Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olarak Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmiş ve yarı finale çıkmıştır. Aynı dönemde, Piyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları sunmuştur. Kariyerinde 2007 yapımı Kader ve Senin Uğruna dizilerinde başrolleri canlandırmıştır. Ayrıca 2008 yılında Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak yer almıştır. Sinema dünyasında ise 2008'de Son Ders ve 2009'da Nefes filmlerinde rol almıştır.

2009'da Alayına İsyan dizisinde Sevtap karakteriyle ekranlara gelmiş ve aynı yıl Sizi Seviyorum filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2010 yılında eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte Yer Gök Aşk dizisinde Havva karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise Atv'de yayınlanacak olan "Ben Onu Çok Sevdim" dizisinde opera sanatçısı Ayhan Aydan karakterini oynamıştır. "Böyle Bitmesin" dizisine konuk oyuncu olarak katılmış ve "Küçük Ağa" dizisinde Sinem karakterini canlandırmıştır. Bu dizi sırasında başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile 1 Ağustos 2014 tarihinde evlenmiştir.

Ancak 2 yıl süren evliliklerinin ardından, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 17 Ocak 2017'de boşanmışlardır. 2015 yılında Atv'de yayınlanan Evli ve Öfkeli dizisinde dört başrol oyuncusundan biri olmuştur. 2016 yılında yayın hayatına başlayan ve 2017 Nisan ayında final yapan Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde "Hayat" karakterini canlandırmıştır.

Birce Akalay Kiminle Akraba (1)

Birce Akalay Netflix Filmleri?  

Birce Akalay Netflix’te yayınlanan Mezarlık ve Kuş Uçuşu dizilerinde rol oynadı.

Birce Akalay Kaç Yaşında?

Kayseri Neyi İle Meşhurdur? Kayseri Neyi İle Meşhurdur?

19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da doğan Birce Akalay 39 yaşındadır.

Kaynak: R. Rüzgar Yel