Afra Saraçoğlu Burnu Estetik Mi? Afra Saraçoğlu Burnu Estetik Mi?

Birce Akalay Hangi Takımı Tutuyor? sorusu sosyal medya kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Birce Akalay Hangi Takımı Tutuyor? detaylar haberimizde...

Birce Akalay Kimdir?

İstanbul'da 19 Haziran 1984 tarihinde doğan Birce Akalay, lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nde okul ikincisi olarak tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'ne kabul edildi, ancak üçüncü sınıftayken okulu bırakarak konservatuvar tiyatro için hazırlanmaya karar verdi. Devlet konservatuvarına başvurdu, ancak yaş sınırlaması nedeniyle kabul edilmedi. Bunun üzerine Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü'ne geçiş yaptı ve eğitimini burada tamamladı. 2004 yılında Miss Turkey yarışmasında üçüncü olarak Türkiye'yi Miss Europe'ta temsil etti.

Kariyerine 2007 yılında Kader dizisindeki "Lamia" karakteriyle başrol olarak adım attı. Sinemaya 2008 yılında "Son Ders: Aşk ve Üniversite" filmiyle giriş yaptı. Ardından pek çok dizi ve filmde rol aldı ve "Yer Gök Aşk" dizisindeki "Havva" karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. 2018 yılında Ağlama Anne dizisinde rol aldıktan sonra bir süre projelerden uzak kaldı ve bu süreçte Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2020 yılında Star TV'de yayınlanan Babil dizisinde başrol karakter "İlay"ı canlandırdı. Son olarak, 2021 yılında FOX'ta yayınlanan Son Yaz adlı dizide "Sare Akay" karakterini canlandırdı.

Tiyatro sahnelerinde de yer alan Akalay, 2017-2019 yılları arasında Müjdat Gezen'in yönettiği Yedi Kocalı Hürmüz müzikalinde "Hürmüz" karakterini canlandırdı. Ayrıca, 2020 yılında Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne hayat verdi, ancak COVID-19 pandemisi nedeniyle oyunun sahnelenmesi durduruldu.

Birce Akalay Hangi Takımı Tutuyor?

Birce Atalay'ın hangi takımı tuttuğu bilgisi ise yer almıyor. Birce Akalay hangi takımı tutuyor? sorusunun cevabı bilinmemektedir.

Kaynak: Hatice Karaca