Etkinliğe katılan Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, eşi Hatice Sarıibrahim ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğretmenlerle birlikte "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmini izledi.

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünce organize edilen sinema ekinliğinde Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve protokol üyeleri öğretmenlerle bir araya geldi.

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sonucu 22 yaşında şehit olan Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın hayatını ve öğretmenlik azminin beyazperdeye aktarıldığı TRT ortak yapımı "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmini Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan öğretmenlerle birlikte izledi.

Ankara'nın Haymana ilçesinde çekimleri gerçekleştirilen filim, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında vizyona girdi. Yönetmenliğini Murat Onbul’un üstlendiği filmi izleyen protokol üyeleri ve öğretmenler duygu dolu anlar yaşadı.

Senaryosunu Uğur Kılıç ve Ozan Bodur’un kaleme aldığı filmde Aybüke öğretmeni Nihayet Şahin, babası Sadık Yalçın’ı Caner Kurtaran, annesini ise Zeynep Kankonde canlandırıyor. Filmin oyuncuları arasında; Engin Hepileri, Cansel Elçin, Murat Han, Turgay Tanülkü ve Zeliha Kendirci gibi başarılı isimler de yer alıyor.

24 Kasım’da izleyicilerin beğenisine sunulan bu anlamlı film bir hafta boyunca Karaman’daki öğretmenler ücretsiz izleyebilecek.

beyaz-perde-sehit-ogretmen-icin-aydinlandi (4)

beyaz-perde-sehit-ogretmen-icin-aydinlandi (3)

beyaz-perde-sehit-ogretmen-icin-aydinlandi (2)

beyaz-perde-sehit-ogretmen-icin-aydinlandi (1)

Editör: Nejla KOÇ