Sinema ve dizi mecrasında oyunculuk kariyeriyle kendinden sıkça söz ettiren Belçim Bilgin arama motorlarında hakkındaki bilgiler merak konusu oldu. Kullanıcılar,  Belçim Bilgin Kimdir? Belçim Bilgin Ne Mezunu? Belçim Bilgin Alevi mi? Belçim Bilgin’de Estetik Var mı? sorularına cevaplar arıyor. Detaylar haberimizde...

Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin 31 Ocak 1983 yılında Ankara’da doğdu. Yetenekli oyuncu Belçim Bilgin, Türk sinema ve dizi dünyasında kendisinden söz ettiren bir oyuncu oldu. Kürt kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Bilgin'in oyunculuk tutkusu, çocukluk yıllarında başladı.

Belçim Bilgin Ne Mezunu?

Babasının tayini sebebiyle İskenderun'a taşınan Bilgin, burada tiyatroya olan ilgisini daha da arttırdı. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi'nde Bilgi-Belge Yönetimi bölümünde eğitimine devam etti.

Oyunculuk kariyerine adım atan Bilgin, lise yıllarında amatör olarak tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Bu dönemde Yılmaz Erdoğan'la tanışması, kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Ardından "Sıfır Kilometre" ve "Dol" gibi filmlerde rol aldı. Paris'te bir süre geçirdikten sonra Türkiye'ye dönüp Yılmaz Erdoğan'la evlendi.

Can Tanrıyar Alevi mi? Can Tanrıyar Kimdir? Can Tanrıyar Alevi mi? Can Tanrıyar Kimdir?

Kariyerinde önemli adımlar atan Bilgin, "Hatırla Sevgili", "Güz Sancısı", "Aşk Tesadüfleri Sever" gibi yapımlarda başarılı performanslarıyla dikkat çekti. Son olarak "Hekimoğlu" dizisinde "Selin Kurt" karakterini canlandırdı ve seyircilerden büyük beğeni topladı. Oyunculuğuyla sadece Türkiye'de değil, uluslararası arenada da tanınan Belçim Bilgin, sinema ve dizi dünyasındaki başarılı kariyerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak "Hatıran Yeter" adlı yapımında Zehra karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Belçim Bilgin, hem oyunculuğuyla hem de kişiliğiyle sevenlerinin gönlünde taht kurmuş bir isim olarak Türk sinemasının önemli yüzlerinden biri olmaya devam ediyor.

Belcim Bilgin Kimdir Belcim Bilgin Ne Mezunu Belcim Bilgin Alevi Mi Belcim Bilginde Estetik Va (2)

Belçim Bilgin’de Estetik Var mı?

Belçim Bilgin’nin burun estetiği yaptırdığı bilinmektedir. İlk operasyonunu 18 yaşında yaptırdığını açıklamış ve geçtiğimiz yıllarda vermiş olduğu  bir röportajda "Sadece burnumda estetik var. Bu benim derdimdi. 18 yaşına girdiğimde annemlere bile sormadan doktordan randevumu aldım ve ameliyat oldum" açıklamasını yapmıştı. Estetikle alakalı sorular iletildiğinde ekstra bir şey yapmadım cevabını vermişti.

Belcim Bilgin Kimdir Belcim Bilgin Ne Mezunu Belcim Bilgin Alevi Mi Belcim Bilginde Estetik Va (3)

Belçim Bilgin Alevi mi?

Belçim Bilgin Kürt Kökenli bir ailede dünyaya gelmiştir. Alevi olup olmadığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktatır.

Kaynak: R. Rüzgar Yel