Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Su Hayattır.. Ülkemizin son yıllarda yaşadığı doğal afetlerin en büyüğü önümüzdeki günlerde gerekli önlemler alınmaz dış havzalardan su getirilmezse ise yer altı sularının kuruması olacaktır. Önümüzdeki 4-5 sene içerisinde içmeye su bulamayacağız.

Karaman Gümüş Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 17 Nisan 2024 Çarşamba Gümüş Fiyatları Karaman Gümüş Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 17 Nisan 2024 Çarşamba Gümüş Fiyatları

Karaman ve Konya ovasını suya kavuşturmak demek Türkiye'nin buğday, pancar dolayısıyla şeker ihtiyacını karşılamak demektir. Bunlar olunca daha çok üretim olup dışardan ürün almayacaksın ve enflasyon düşecek demektir.

Zenginleşeceksin demektir. Enflasyon düşünce gül gibi geçinip gideceğiz.

Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Mehmet Şimşek’e Ülke ve Bölgemiz tarımı açısından suyun ne kadar önemli olduğunu yaşanan kuraklık ve iklim değişikliği nedeniyle Türkiye’yi besleyen Karaman ve Konya ovasını bekleyen tehlikeli durumu anlatmaya, ifade etmeye çalıştık.

Özellikle 2025 yılı içerisinde yatırım ihalesine çıkılacak GÖDET barajı başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığından gelecek, Karaman tarımına katkı sağlayacak tüm projelere destek vereceklerini ifade ettiler.

Kaynak: R. Rüzgar Yel