Ara tatil kararı, milyonlarca öğrenci ve aileleri tarafından merakla bekleniyordu. Konuyla ilgili açıklama, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TRT Haber yayınında konuya açıklık getirdi.

bakan-tekinden-illere-gore-ara-tatil-aciklamasi2

Ara tatillerin kaldırılmasının gündemde olmadığını ifade eden Tekin, bakanlık tarafından yapılan ankete ilişkin: "Bakanlıktaki bütün eğitim-öğretim dairelerinin hepsinde standart İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı var. Hayata geçirdiğimiz bütün uygulamalar, attığımız bütün adımlar o daire tarafından değerlendiriliyor. 'Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor' şeklinde verilen haberler, İzleme ve Değerlendirme Birimi'nin ara tatillerle ilgili yaptığı rutin değerlendirme. Biz oradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturup karar veririz" şeklinde konuştu.

İLLERE GÖRE ARA TATİL MESAJI

Milli Eğitim Bakanı Tekin, sözlerine şunları ekledi: Benim kişisel olarak görüşüm şu, böyle bir ara tatil uygulaması yapacaksak... Türkiye, coğrafi anlamda çok farklı iklim türlerinin ve iklimin aynı anda yaşandığı ülke. Kasım ayında Antalya'da tatil yapmak mı, yoksa bu tatili daha sıcak mevsimlere kaydırmak mı? Bu tatiller olacaksa eğer illerin iklim koşullarına göre tarihleri revize edebiliriz.

bakan-tekinden-illere-gore-ara-tatil-aciklamasi3

"ARA TATİL İKİNCİ DÖNEMDE RAMAZAN BAYRAMI İLE ÖRTÜŞÜYOR"

İkinci dönemdeki ara tatil konusunda ise Bakan Yusuf Tekin, "Ramazan Bayramı tatiliyle örtüşüyor. Öyle bir durum söz konusu. Kaldırmadık, o tatil Ramazan Bayramı ile birleşmiş oluyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İGF