Fay Hattı Koparsa Ne Olur? Fay Hattı Koparsa Ne Olur?

Amerika Borsası AMEX Nedir ?

Diğer adı AMEX olan Amerika borsasına yönelik birçok şey merak ediliyor. En çok merak edilen konular arasında da AMEX'in ne olduğu yer alıyor. Peki AMEX nedir ? İşlem hacmi açısından üçüncü en büyük borsa olarak da bilinen AMEX, 2008 yılında NYSE Euronext tarafından satın alınmıştır. Daha sonra  ismi de NYSMEKT olarak değişmiştir. New York merkezli olduğu söylenebilen AMEX borsasının genel olarak Amerika borsalarında işlem görmekte olan finansal ürünlerin işlem hacminin tam olarak %10'unu oluşturduğu bilinmekte.

Amerika Borsasi Kacta Aciliyor2

Amerika Borsası Saat Kaçta Açılıyor ?

Pre-market ve post-market gibi işlemlerin de içinde olduğu Amerika borsasının güncel ve yeni ismi olan NYSMEKT’tir. Eski ismi AMEX olan Amerika borsasının açılış saati ile kapanış saati yoğun olarak sorgulanır. ABD borsalarında açılış zamanı ABD saati ile 09.30  iken Türkiye saati ile 16.30 olarak bilinir. Kapanış zamanı ise ABD saatiyle 16.00 ve Türkiye saati ile 23.00 olarak bilinmekte ama borsanın tamamen kapalı kaldığı resmî tatil günleri istisnalar haricinde yer alıyor.

Amerika Borsasi Kacta Aciliyor1

Özetle Amerika borsası açılış ve kapanış saati ABD saati ile 09.30 ve 16.00 arası iken Amerikan piyasası açılış ve kapanış saati Türkiye saatine göre açılış 16.30, kapanış ise 23.00’dır.

Kaynak: Hatice Karaca