Eğitimci Danışman Fatma Can ve öğrencileri tarafından Türkiye’nin pek çok bölgesinde oluşturulan “Fatma Can Reiki Öğrencileri Hatıra Ormanının” Karaman’a bağlı Ambar Köy’de oluşturulmasından büyük gurur duyduklarını belirten Karamanlı öğrenciler “Hocamıza ve şahsında bu ormanın Karaman’da oluşturulmasında emek veren   Eda Altınöz ve Reiki meleklerimize teşekkür ederiz.” dediler. 


Özel günlerde kendisine hediye alınmasını istemeyen Eğitimci Danışman Fatma Can bu tür bağışların “Geleceğe Nefes” olmak adına kalıcı bir hediye olduğunu söyledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Değerli Reiki Meleklerimiz. Tema bağış sertifikanızı paylaşıyorum. Bağış yapmakta niyeti olan ama bir takım resmi hızlandırmalardan ötürü bağışa yetişemeyen tüm arkadaşlarında Allah niyetlerini kabul etsin. Rabbim izin verirse inşallah 2024’de kışa gelmeden tekrarını yaparız inşallah. Şimdiden birikimlerinizi yapınız. Ekim ayında niyetimizi ektik, kasım ayında tamamlama enerjisi oldu. Bu enerji sizlere şans,bolluk, kısmet ve yaşam enerjisi getirsin. Ve tabiki bu 4. ormanımızın asıl mimarı canım Fatma Can hocamızın, rehberimizin, yoldaşımızın yeni yaşına şimdiden güzellik getirsin. Sağlıklı, mutlu, anne babası ailesi ve sevdikleriyle birlikte güzel bir yaşam sürsün. Tüm güzel kapılar kendilerine açılsın, bolluk bereket her yönden kendisiyle olsun. Olsun ki, hizmet etme aşkıyla çok sevdiği Rabbine daima hizmet edebilme nasibi olsun, Hak’tan alıp Halka verebilmesi daimi olsun. Rabbim cennetinde buluştursun. Bu ormanlar hepimizin ruhani cenneti olsun.”denildi.
Karaman ili Ayrancı İlçesi Ambar Köyünde oluşturulan “Fatma Can Reiki Öğrencileri Hatıra Ormanının” mimarı Fatma Can Kimdir?
“Küçük yaşlarda başlayan parapsikoloji, rüya yorumları, mistisizm, metafizik merakı sayesinde bireysel gelişim ve içsel yolculuğuna erken yaşlarda başlamıştır.
2003 yılında Usui Reiki, 2004 yılında, E.F.T. “Duygusal Özgürleşme Teknikleri’’ ile Çakraları Temizleme ve Dengeleme, 2005 yılında ise “Usui Reiki Master Teacher” eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılının Eylül ayında almış olduğu 1. Aşama Theta Healing Eğitimi’nin 2. aşamasını da aynı yılın Kasım ayında tamamlayarak İleri Seviye Theta Healing uygulayıcısı olarak Uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip olmuştur.


Kişisel serüveni ve düsturu Osho’nun “deneyimlenmemiş bilgi, bilgi değildir’’ felsefesidir. Çalışmalarının tamamı ve eğitimleri başta bizzat kendisi tarafından denenmiş ve faydasını gördüğü alanlar üzerinde eğitimlerini derinleştirmiştir.
Kan grubuna göre beslenme ve alternatif tıp konusunda bir çok eğitmenin yanında eğitim almış, tamamını kendi deneyim süzgecinden geçirerek bir potada eritmiştir. Tüm danışanlarına bu minvalde hizmet vermektedir. Şifalı taşlar, kristaller, açlık oruçları, sülük tedavileri ve sarkaç çalışmaları bunlardan sadece bir kaçıdır.


Amacı, doğu ve batı’nın zihinsel dönüşüm öğretilerini ve doğal şifa tekniklerini kullanarak, “Bir’den biz’e, biz’den Bir’e” felsefesiyle, yaşamın her alanında başta stresle baş ederek, dengede kalabilmek, özümüzdeki gücü fark ederek içsel potansiyellerimizi fark etmeyi kullanabilmek, hayatta yalnız olmadığımızı, birliğin gücünün huzurunu paylaşmak için IŞIK olmaktır. Bu amacı tasavvufi yolculuğunun da ana damarıdır. Nefsimizin hiçliğini, aczini ve fakrını bildiğimiz noktada kemâlata doğru yol alabileceğimizi bilerek ilerler. Mevlana’nın dediği ‘’Bizler var gibi görünen yoklarız, bizler var gibi görünen hiçleriz’’noktasından çoğaltır tüm çalışmalarını.

ambar-koyune-2-bin-orman-agaci-bagisiyla (2)ambar-koyune-2-bin-orman-agaci-bagisiyla (1)

Editör: Nejla KOÇ