Hırsız kaçmaya çalışınca ise onu ayaktan boynuna kadar streç filmle sardı. Genç hırsıza verdiği akıl almaz cezayı kayda alırken, bir de onu streç kutusuyla darp etti. Yaşananlar kameralara yansırken, gencin polise teslim ettiği hırsız işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla kaldığı çocuk yurduna teslim edildi.

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre yaşı küçük olan bir şahıs C.B.‘ye ait motosikleti çaldı. Genç kameralardan hırsızı tespit etti ancak yakalayamadı. Aradan bir süre geçtikten sonra aynı hırsız semtte C.B.'ye  ait diğer yeni bir motosikleti tekrar gözüne kestirdi.

Hırsızı streç filmle sardı

Hırsız tam motosikleti çalacağı esnada C. B.’ye yakalandı. Hırsız kaçmaya çalışınca onu yakalayan genç, elindeki streç filmle onu ayaktan boynuna kadar sardı. Ardından da hırsıza streç kutusuyla birkaç kez vurdu. Genç tüm bu yaşanan akıl almaz olayı cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Polis hırsızı gözaltına aldı

Karaman'da Jandarma Affetmiyor Karaman'da Jandarma Affetmiyor

Olayın ardından C. B., motosikletini çalan hırsızı teslim etmek için polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, hırsızı gözaltına alarak emniyete götürdü. Emniyette ifadesi alınarak adli işlemleri yapılan hırsız, savcılık talimatıyla kaldığı çocuk yurduna teslim edildi. C. B’nin ilk çalınan motosikletin ise izine rastlanılamadı. 

Kaynak: İHA