“Karaman’ın evlatlarına bir müjde vermek istiyorum.” Diyen AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün: “Kıymetli hemşerilerim AK Parti belediyeciliği döneminde uygulanan meslek edindirme kursları ile deney ve bilim merkezi gibi önemli çalışmalar maalesef bu belediye yönetiminde terk edildi. Şimdi özellikle dar gelirli ailelerinin çocuklarına Karaman'ın evlatlarına buradan bir müjde vermek istiyorum. Karaman'ın gençlerini hayata kazandıracak, hayata hazırlayacak önemli bir projeyi İnşallah hayata geçireceğiz.” dedi.

AK Parti İl Yönetimi Arge ve Eğitim birim başkanı Eğitimci Mehmet Uysal projeyi anlattı. “Amacımız; Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim, sanat, spor, ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, hayata hazırlanan çocuklara ve gençlere yol göstermek, onları zararlı alışkanlıklardan korumak ve okul dışında kalan zamanlarını en verimli şekilde geçirebilmeleri için ortam hazırlamak” diyen Mehmet Uysal “başarıya giden yolda önlerindeki engelleri ve güçlükleri aşmalarına yardımcı olmak istiyoruz. İfadelerini kullandı.

Karaman Valiliği'nden Uyarı! Saatte 90 Km Hızda Rüzgar Esebilir Karaman Valiliği'nden Uyarı! Saatte 90 Km Hızda Rüzgar Esebilir

Mehmet Uysal şu ifadeleri kullandı: "Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz, bizim geleceğimizin teminatıdır. Okul dışında hoşça vakit geçirebilecekleri, aynı zamanda eğitim alabilecekleri bir birim oluşturmak istiyoruz. Bu birim, çocukları hem sosyal hem kültürel hem sanatsal hem spor hem müzik anlamında destekleyecek bir dizi faaliyet içerecek. Bu faaliyetler, akademisyenlerden ve uzman eğitimcilerden oluşan bir kadro tarafından yürütülecek. Amacımız hem eğitim içeriklerini planlamak hem de çocuklara rehberlik ve psikolojik destek sağlamaktır.

Özellikle çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması, ekran bağımlılığı gibi yaygın problemlerle mücadele etmek istiyoruz. Bu kapsamda, uzman kadromuzla birlikte birtakım kurslar açmayı planlıyoruz. Örneğin, sanatsal kurslar içerisinde müzik eğitimi, halk oyunları, drama gibi faaliyetleri barındıracak. Ayrıca, spor kursları da düzenlemeyi hedefliyoruz; futbol, basketbol, yüzme, güreş gibi spor dallarını içerecek.

Sessiz kütüphane ve kitap kafe hizmeti vererek, gençlerin ve çocukların hem kitap okuyabilecekleri hem de sosyalleşebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra, küçük çocuklar için oyun atölyesi, deney ve bilim atölyesi gibi faaliyetlerin de yer alacağı alanlar oluşturmayı planlıyoruz.

Üniversiteye hazırlanan gençlerin yararlanabileceği ders çalışabilecekleri bir alan da oluşturmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, meslek edindirme kursları ve dijital medya eğitimleri gibi hizmetler de sunarak gençlerimize destek olmayı planlıyoruz.Bu projeyi hayata geçirerek, Karaman halkına ve gençlerine sahip çıkmayı ve eğitim ve bilim şehri Karaman'ı inşa etmeyi hedefliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: R. Rüzgar Yel