Konuyla ilgili olarak çıkılan ilanda “Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca personel alınacaktır. Adaylar, Üniversitemizin http://servis.kmu.edu.tr/basvuru/ adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra alacakları “Öğretim Elemanı Başvuru Formu” ve beyan ettikleri bilgilere ilişkin aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilecekleri gibi elektronik ortamda istenilen belgeler okunacak şekilde online başvuru sistemindeki açıklamalara göre taranarak sisteme eklenmek suretiyle de yapabilirler.” İfadeleri yer aldı.

09 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlayıp 23 Ekim 2023 tarihinde sona erecek olan başvuruların ön değerlendirme tarihi 27 Ekim 2023 Cuma günü. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne alımı yapılacak dokuz araştırma görevlisi kadroları şu şekilde;

1-Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Edebiyat Fakültesi/ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı – Sayısı: 1 Kişi Şartları: İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden birinden lisans derecesine sahip olup İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Kültürü ve Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

2- Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Eğitim Fakültesi/Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü /Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı – Sayısı: 1 Kişi Şartları: Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans mezunu olup ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

3-Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Mühendislik Fakültesi/ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü/ Bilgisayar Donanımı Anabilim Dalı- Sayısı: 1 Kişi Şartları: Bilgisayar Mühendisliği lisans mezun olup ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

4-Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi/Geleneksel Türk Sanatları Bölümü/Halı-Kilim Tasarımı Anasanat Dalı-Sayısı: 1 Kişi Şartları: Geleneksel Türk Sanatları lisans mezunu olup ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

5-Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Spor Bilimleri Fakültesi/Spor Yöneticiliği Bölümü/Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Sayısı: 1 Kişi Şartları: Spor Yöneticiliği Lisans mezunu olup Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında veya Spor Yöneticiliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

6- Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü/Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Sayısı: 1 Kişi Şartları: Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Turizm işletmeciliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olup gastronomi ve mutfak sanatları alanında doktora yapıyor olmak.

7- Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Yeni Medya Bölümü/Yeni Medya Anabilim Dalı Sayısı: 1 Kişi Şartları: Yeni Medya, Radyo, Televizyon ve Sinema veya Medya ve İletişim bölümlerinin birinden lisans mezunu olup adı geçen bölümlerin birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

8- Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Yabancı Diller Yüksekokulu/Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Almanca Mütercim ve Tercümanlık/ Anabilim Dalı (Almanca) Sayısı: 1 Kişi Şartları: Almanca Mütercim ve Tercümanlık veya Alman Dili ve Edebiyatı lisans programlarının herhangi birinden mezun olup ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

9- Birimi/Bölümü/Anabilim Dalı/Program: Yabancı Diller Yüksekokulu/Mütercim ve Tercümanlık Bölümü/Almanca Mütercim ve Tercümanlık/Anabilim Dalı (Arapça) Sayısı: 1 Kişi Şartları: Arapça Mütercim ve Tercümanlık veya Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinin birinden lisans mezunu olup ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

Editör: Nejla KOÇ