Başkan Çayır sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda: "Toplum Yararına Proje Kapsamında istihdam edilmek üzere; merkez ilçede 200 personel, Ermenek ilçesinde 170 personel, Sarıveliler ilçesinde 40 personel, Başyayla ilçesinde 30 personel, Kazımkarabekir ilçesinde 30 personel ve son olarak Ayrancı ilçesinde 30 personel olmak üzere 500 personel alımı yapılacak.

Hizmeti kendisine şiar edinmiş bir yapının mensubu olarak şehrimize, Karaman'ımıza yaklaşık maliyeti 140 Milyon TL'yi bulan istihdam müjdesini buluşturmanın haklı gururu içerisindeyiz. Toplamda 500 personelin faydalanacağı İŞKUR TYP programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca onaylandı.

İl Özel İdaremiz tarafından koordine edilecek olan işe alım sürecinde ilgili personeller il merkezimiz olmak üzere, ilçelerimiz ve köylerimizde yaşayan engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç durumda olan kıymetli hemşehrilerimizin evleri; okullarımız, Camilerimiz ve diğer kurumlarımızın temizlik,tamir bakım işlerinde çalıştırılacak.

Sosyal devlet sorumluluğu kapsamında uygulanacak bu proje, dokuz ayı kapsayacak olup işsiz vatandaşlarımızın istihdamını sağlayacak, hemşerilerimizin bir noktada refah düzeyine katkı sağlayacak ve ihtiyaçlarını gidermesini sağlayacaktır.

Desteklerini üzerimizden biran olsun esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, projenin hızlı bir şekilde onaylanmasını sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan'a teşekkür ediyorum.

Aşkımız, sevdamız, derdiyle dertlendiğimiz Karaman'ımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Kıymetli hemşehrilerimize ilk günkü aşk ile hizmet götürmeye, gece gündüz demeksizin çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Editör: Mehmet Akif Orhan