Klasik tarım yöntemlerinin önemli bir unsuru olan karasaban, çağımızda da çiftçilerin engebeli arazilerini sürerken büyük rol oynamaktadır. Geniş ve düz arazilerde iş yaparken insan gücüne olan ihtiyacı azaltan modern tarım araçları, sarp arazilere ulaşmakta zorlanırken, karasabanlar hala bu zorlu arazilerde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sayede, teknolojiye meydan okuyan karasabanlar, çiftçilere verimli tarım yapma imkanı sunmaktadır.

Karaman Gümüş Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 12 Nisan 2024 Cuma Gümüş Fiyatları Karaman Gümüş Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 12 Nisan 2024 Cuma Gümüş Fiyatları

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram sosyal medyada yaptığı açıklamada: “Bazı köylerimizde kara sapan ile bağ sürmeye devam ediyorlar. Artık bağ sürme traktör ve çapa ile yapılsa da bazı köylerimizde halen at ile kara saban ile bağ sürme işleri devam ediyor. Yaklaşık 37 sene sonra at koşulu kara sapan ile bağ sürdüm. Üreticimize bereketli bir sezon diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hatice Karaca