Anadolu Mektebi Öğrencileri, Ölümünün 30. Yılında Tarık Buğra’yı Anlattı Anadolu Mektebi Öğrencileri, Ölümünün 30. Yılında Tarık Buğra’yı Anlattı

23 Nisan 2024 Salı günü saat 09.30’da Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’i ziyaret eden TOKİ Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Recep Kaan Garip Karaman’ın bir günlük  Valisi oldu. 


Karaman Valiliği makamda gerçekleşen temsili görev teslimi öncesi çocuklarla kısa süreli bir sohbet gerçekleştiren Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim konuşmasında “Türkiye Cumhuriyetinin milli iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün 23 Nisan 1920. Bugün ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemizin geleceği olan siz gençlere emanet edildiği en önemli günlerden bir tanesi. Bizler demokrasiye, demokrasinin ortaya koyduğu sonuçlara sonsuz inanan gelişmiş toplumlarla beraber veya toplumlardan da önce demokratik kriterleri kendi içerisinde yaşamış bir millet olarak siz gençlere bunun emanet edilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Bugün sizin emir ve talimatlarınız doğrultusunda hem kamu kurumlarıyla hem diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmaya gayret edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. 

“Bugünü Gazzeli Çocuklara İthaf Ediyorum”
Makamlar ve mevkilerin gelip geçici olduğunu belirten TOKİ Ortaokulu 5. Sınıfı Recep Kaan Garip ise makamların insanlara hizmet için var olduğunu söyledi. “Bizler bugün varız yarın yokuz. Fakat bu millet inşallah ilelebet sizlerin çabalarıyla var olacaktır. Geleceğin emanetleri olarak sizlerden beklentimiz vatanımız ve milletimizi her daim ileriye taşıyacak projelerle meşgul olmanız. Bugünün emanetçileri olarak bizlerde Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sizlerin okuması, düşünmesi, uygulaması ve neticelendirmesi için üstümüze düşeni yapmakla yükümlüyüz. Son olarak tüm dünya çocuklarına Atamızın armağan ettiği bu kutlu günümüzü çocukluklarını yaşayamadan hayatanı kaybeden Gazzeli çocuklara ithaf ediyorum” dedi.

Kaynak: R. Rüzgar Yel