İl Genel Meclisinde Sonuç Belli Oldu İl Genel Meclisinde Sonuç Belli Oldu

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Avukat Mevlüt Akgün, şehrin vizyon projelerini açıklamaya devam ediyor. Karaman'a vizyoner bir dokunuş yapacaklarını belirten Akgün, "Yeni bir belediye binası yapacağız, bahçesinde de harika bir kent tarihi müzesini barındıracağını söyledi.

Karaman'ın gelişmekte olan bölgelerinde ise önemli adımlar atacaklarını belirten Akgün, "Yeni TOKİ bölgelerinde oluşturacağımız alanlarda yeni konut bölgeleri ve ticari alanlarla birlikte, yenilikçi imar planlarıyla şehri yeniden şekillendiriyoruz" diye ekledi.

Kentin tarihini ve kültürünü yaşatmak adına önemli bir projemiz var. Kentimizin zengin tarihini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Kent Tarihi Müzesi'nin kurulması önceliklerimiz arasında. Karaman, binlerce yıllık bir geçmişe sahip. Bu geçmiş, bizim kimliğimizi ve kültürümüzü şekillendiren önemli bir unsurdur. Ancak bu mirası korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak, sadece onu hatırlamakla mümkün değil. Bu sebeple, Kent Tarihi Müzesi projesiyle bu mirası daha erişilebilir hale getirmeyi ve gençlerimizin, turistlerin ve tüm kent sakinlerinin bu zenginliği keşfetmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Ancak unutmayalım ki bu proje, sadece benim değil, hepimizin projesi olacaktır. Sizlerin destekleriyle bu hayali gerçeğe dönüştüreceğimize inanıyorum. Kentimizin tarihini ve kültürünü korumak ve yaşatmak için birlikte çalışalım.

Kaynak: Hatice Karaca