Üniversiteli Öğrenciler için ‘Ermenek Tarih’ Gezisi Düzenlendi Üniversiteli Öğrenciler için ‘Ermenek Tarih’ Gezisi Düzenlendi

Kıbrıs Barış Harekâtının 50. yıl dönümü münasebetiyle Kıbrıs Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü tarafından tertip edilen "Tüm Yönleriyle 74 Mutlu Barış Harekâtı" temalı öykü yarışmasına ilimizden  katılan Şair ve Yazar İbrahim Şaşma “Eski Zaman Kokusu” isimli eseri ile ikincilik ödülüne layık görülerek uluslararası bir ödülün daha sahibi oldu.

13 Mayıs 2024 tarihinde Lefkoşa’da 2. Lefkara Edebiyat Şölenine davet edilen Şaşma ödülünü Lefkoşa’da düzenlenen bir törende teslim aldı. Şaşma basın kuruluşumuza yapmış olduğu açıklamada “Türk edebiyatının önde gelen şair ve yazarlarının yanında Kıbrıs Türk edebiyatının önemli isimlerinin  yer aldığı Lefkara Edebiyat şöleninde bulunmaktan, uluslararası bir başarıya imza atmaktan, Kıbrıs coğrafyasında Karaman’ın adını duyurmaktan dolayı onur duyduğunu, bu ödül töreninin 13 Mayıs Türk Dil Fermanının yankılandığı gün olan 13 Mayısa denk gelmesinin oldukça manidar olduğunu ifade ederek edebiyat yolunda bu kararlı adımlarının şaşmadan devam edeceğini dile getirdi.

Kaynak: R. Rüzgar Yel