Kadir İnanır'ın Çocuğu Var mı? Kadir İnanır Kimdir? Kadir İnanır evli mi? aramalarının cevabı birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Detaylar içeriğimizde....

Usta Oyuncu Kadir Inanira Ne Oldu Sanatci Kadir Inanirin Saglik Durumu Nasil2

Kadir İnanır Evli mi?

Sanatçı ve usta oyuncu Kadir İnanır hayatında hiç evlilik yapmamıştır.

Kadir İnanır'ın Çocuğu Var mı?

Hayatında hiç evlilik yapmayan Kadir İnanır’ın çocuğu yoktur. Kadir İnanır vermiş olduğu bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Doğru bir kadın çıkmadı herhalde. Nasıl benim babamın 14 çocuğu varsa, benim de o kadar olmasını isterdim. Yapamadık zamanında. Bir kavganın içindeydik, o sırada çocuğu yapacak doğru insanı da bulamadık. Bundan sonra da kısmet tabii ama insanların ne kadar yaşayacağı belli. Ne kadar yaşayacağı derken, eli ayağı tutan zamanı diyorum. Öksüz kalır sonra o çocuk. Bu yaşta zor. Ben yok olursam, o çocuk yalnız kalır. Bunu istemem."

Usta Oyuncu Kadir Inanira Ne Oldu Sanatci Kadir Inanirin Saglik Durumu Nasil1

Kadir İnanır Kimdir?
15 Nisan 1949'da Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan Kadir İnanır, ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Fatsa'da tamamladığı ilkokul ve ortaokul yıllarında, okul gösterileri aracılığıyla sahne yeteneğini keşfetti. İstanbul'da Haydarpaşa Lisesi'nde yatılı eğitim aldıktan sonra Marmara Üniversitesi'nin İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.

Kariyerine 1967'de Ses dergisinin düzenlediği bir yarışmayla adım atan İnanır, ertesi yıl Saklambaç gazetesinin düzenlediği yarışmada birinci olarak dikkat çekti. Kısa süre sonra sinemaya geçiş yapan İnanır, 1968'de "Yedi Adım Sonra" filmiyle sinema dünyasına adım attı.

1970'te "Kara Gözlüm" filmiyle başrolde yer alarak Türkan Şoray ile birlikte oynadı ve Türk sinemasının önde gelen isimleri arasında yerini aldı. "Utanç", "Selvi Boylum, Al Yazmalım", "Bir Yudum Sevgi", "Ah Güzel İstanbul" ve "Tomruk" gibi önemli filmlerde rol aldı.

Gazze Şeridi Kime Ait? Gazze Şeridi Kime Ait?

Kadir İnanır, 1973'te "Utanç" filmiyle Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı, "Yılanların Öcü" filmiyle 1986'da Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde aynı ödülü aldı ve 1990'da "Medcezir Manzaraları" filmi ile Ankara Film Festivali'nde ödülün sahibi oldu.

Sinan Çetin'in yönettiği "Komser Şekspir" filmiyle 2000 yılında ekranlara dönen İnanır, 2003'te Türkan Şoray ile "Gönderilmemiş Mektuplar" filminde tekrar bir araya geldi ve 2005'te "Sinema Bir Mucizedir" filminde oynadı. Rol aldığı karakterlerle tanınan İnanır, genellikle onurlu ve güçlü karakterleri canlandırdı. Çeşitli televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol alan İnanır'ın filmografisi, 182 sinema filmi ve 12 dizi içermektedir.

Kaynak: Hatice Karaca