Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından Elmas Göktaş, Karadağ’da düzenlenen Ümitler Balkan Judo Şampiyonası’nda 40 kilo kadınlarda bronz madalyanın sahibi olarak Balkan üçüncüsü oldu. Göktaş’ın bu başarı ise Karaman’da büyük bir coşkuyla karşılandı.

Çalışmalarına Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü judo antrenörü Mevlüt Duman eşliğinde devam eden Göktaş, Karadağ’da düzenlenen şampiyonada bronz madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu başarı benim için bir başlangıç oldu. Ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak bana da nasip oldu. Çok güzel, farklı bir duygu. Ülkeme, aileme ve üzerimde emeği olan antrenörüme bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Bu başarıda ailem ve antrenörüm katkısı çok büyük. İnşallah daha güzel başarılara imza atmak için çalışmalarıma ara vermeden devam edeceğim. Üzerimde emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ediyorum.”

Poyraz ve Kızıl Ailelerinin Mutlu Günü Poyraz ve Kızıl Ailelerinin Mutlu Günü

Elmas Göktaş’ı Balkan üçüncülüğü derecesinden dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Karaman’ın judoda yükselen değerlerinden Elmas Göktaş’ın Balkan derecesiyle gurur duyduk. Genç sporcularımızın bu yaşlarda önemli başarılara imza atması kariyerleri açısından da önemli. Ayrıca altyapıdan yetişen genç sporcularımıza da önemli bir rol model oluyor. Milli sporcumuz Elmas Göktaş daha yolun başında ve eminim daha büyük başarılara imza atarak ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. Sporcumuzu ve antrenörümüzü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Kaynak: BÜLTEN