Bursa'nın İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi Karadere Mevkii’nde edinilen bilgiye göre baba, oğul ve bir arkadaşları daha önce kazılan bir mağarada yeniden define ararken jeneratörden sızan gazdan hayatını kaybetti. 68 yaşındaki baba Teyfik Özdemir ile 42 yaşındaki oğlu Okan Özdemir ile arkadaşları 38 yaşındaki İbrahim Ergün’den gece saatlerinden beri haber alamayan yakınları durumu mahalle muhtarına iletti.

Define Ararken Magarada Hayatlarini Kaybetmiserdi1

Mahalle Muhtarı Zeynel Çetin de sabah 08.00 civarında jandarma ekiplerini arayarak durumu bildirdi. Daha önce de kazı yaptıkları bilinen baba oğul ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği mağarada olabileceğini değerlendiren ekipler kısa sürede olay yerine ulaşırken mağara girişinde Teyfik Özdemir’in cansız bedeni ile karşılaştılar.

Eski Dini Nikahlı Eşinin Yakınlarından Darp Edilip Bıçaklandı Eski Dini Nikahlı Eşinin Yakınlarından Darp Edilip Bıçaklandı

Jandarma iz sürme ve arama köpekleri Damga ve Meftun'un  yardımı ile mağara içerisinde hayatını kaybeden Okan Özdemir ve İbrahim Ergün’ün de cansız bedenine ulaştı. Definecilerin cansız bedenleri savcılığın incelemesinin ardından ekiplerce çıkarıldı.  
Jandarma da olayla ilgili gözcü konumunda başka kişiler olup olmadığını detaylı şekilde soruşturuyor. 
       

Kaynak: İHA