Buğra Gülsoy Yaşı Kaç? Buğra Gülsoy Kimdir? sorularının cevabını merak edenler arama motorlarına yöneldi.

 

Buğra Gülsoy Kimdir?

Buğra Gülsoy, 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ağabeyi Onur Gülsoy ile büyüdüğü bilinen yetenekli aktör Buğra Gülsoy, eğitim hayatının tamamını aynı şehirde tamamlayıp, 2004 yılında Kuzey Kıbrıs'taki Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olmuştur. Kıbrıs'ta yaşadığı dönemde, birçok tiyatro oyununda sahne alarak deneyim kazanmıştır. Ayrıca, yönetmenlik ve oyunculuk kimliğiyle “Trio”, “Heterotopya”, ve diğer bazı filmlerde yer almıştır. Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi'nin düzenlediği bir yarışmada filmcilik eğitimi aldığı da bilinmektedir.

Sanatçının kurucusu olduğu “Tiyatro Kutu” adlı tiyatro grubu, arkadaşları Serhat Teoman, Fatih Sönmez ve Emre Erkan ile birlikte tiyatro ve sinema projelerine yön vermiştir. Buğra Gülsoy’un televizyondaki ilk deneyimi 2008 yılında “Hepimiz Birimiz İçin” adlı dizide “Nazım” rolüyle olmuş, ardından 2009'da “Güneşi Gördüm” filminde ve 2010 Altın Portakal Film Festivali'nde gösterime giren “Gölgeler ve Suretler” filminde önemli roller üstlenmiştir.

Ayrıca, yazarlık yönüyle de tanınan Gülsoy, 2019'da “Birinci Kıyamet Güneşin Battığı Yer” adlı kitabını yayımlamıştır. Kitap, Zülfü Livaneli tarafından “beklenmedik bir kurgu ustalığı ve akıcı bir dil” ile övgüye layık görülmüştür. Buğra Gülsoy'un sanat dünyasındaki çok yönlülüğü, çalışmalarıyla pekişmektedir.

Gizem Bağdaçiçek Olayı Nedir? Gizem Bağdaçiçek Olayı Nedir?

Bugragulsoy 1712921714125

Buğra Gülsoy Yaşı Kaç?

22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da doğan Buğra Gülsoy şu anda 42 yaşındadır.

Kaynak: R. Rüzgar Yel