Karaman STK platformundan yapılan açıklamada: “Türk Kızılay öncülüğünde yardımlarımızı taşıyan iyilik Gemimiz Karamanlı hemşerilerimizin emaneti olan 12 tır, insani yardım gemisiyle beraber yol aldı.

Karaman STK platformu olarak Pandemide, depremlerde, ulusal boyuta ulaşan sel ve yangın felaketlerinde nasıl birlik olduk ve yaraları sarmaya çalıştıysak; başından beri Gazze içinde ne yapabiliyorsak yapalım duygusuyla kenetlenmiş durumdayız. Elbette burada yapılması gereken en önemli şey kalıcı ateşkes çağrısını her gün daha yüksek sesle yinelemek; çünkü asıl çözüm kalıcı ateşkesle sağlanacak. Ancak bir yandan da hayat devam ediyor ve Gazze’de insanlar gün geçtikçe daha farklı zorluklarla yüz yüze geliyor. Bölgede bugün 1,9 milyon insan yerinden edilmiş durumda. Bazıları çadırda, bazıları akrabalarının yanına sığınmış halde yaşam mücadelesi veriyor. Birleşmiş Milletler yerinden edilmiş 1,9 milyon insanın giderek açlık sınırına geldiğini, en temel ihtiyaçlara ulaşamadığını açıklıyor.”

Bu Geminin Yuku Iyilik Rotasi Gazze1

Türkan Şoray Cihan Ünal Ne Zaman Evlendi? Türkan Şoray Cihan Ünal Ne Zaman Evlendi?

“Yardımlarımız, kampanyalarımız ihtiyaç bitene dek sürecek.”

“Karaman STK platformu olarak ifade etmek isteriz ki, Gazze’ye yönelik yardımların tek seferlik veya kısa süreli olmadığına işaretle “Bizim yardımlarımız Gazze’de tüm ihtiyaçlar bitene dek devam edecek.” Bu anlamda bizi destekleyen Karamanlı hemşerilerimize ve bağışçılarımıza çok teşekkür ediyor ve uzun süreli yardımlar konusunda desteklerini beklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Karaman STK platformu olarak çalışmamızı Karamanımızın kıymetli vakıflarından olan Yunus Emre kültür vakfımızda toplanan nakdi bağışlar un ve gıda kolisi olarak ayni yardıma dönüştürülüyor ve Türk Kızılay aracılığıyla Gazze’ye gönderiliyor.”

Bu Geminin Yuku Iyilik Rotasi Gazze2

Kaynak: Haber Merkezi