Bursa'da yaşayan terzi Feyzullah Çınay, 13 yaşında çıraklıkla başladığı terzilik mesleğini 70 yıl boyunca kesintisiz sürdürüyor. Yaklaşık 15 yıl önce dükkanını kapatan Çınay, talep eden tanıdıklarını geri çeviremediği için evinin balkonunu bir atölyeye dönüştürerek mesleğine devam ediyor. Kendi yaşında olan Alman yapımı bir dikiş makinesi kullanan Çınay, makinesinin eski olmasına karşın hâlâ kaliteli işler yapabildiğini belirtiyor.

Balon Balığı Avlayana Para Verilecek- Balon Balığı Avı Teşvik Ne Kadar? Balon Balığı Avlayana Para Verilecek- Balon Balığı Avı Teşvik Ne Kadar?

70 yıllık terzilik hayatından hiç yorulmadığını ifade eden Çınay, işini sevgiyle yaptığını ve bu sayede mesleğine olan bağlılığının sürdüğünü söylüyor. 2010 yılında dükkanını kapattıktan sonra evinin balkonunu çalışma alanına çeviren Çınay, mesleğinde 1960'lı yıllardan sonra çırak bulmanın zorlaştığını, bu sebeple işini kendi çabalarıyla devam ettirmek zorunda kaldığını dile getiriyor. Müşterilerinin çoğunun yakın çevresinden olduğunu ve genellikle ücret almadığını, bunun yerine dualarını tercih ettiğini belirtiyor.

Kaynak: İHA