Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Sümer Mahallesi'nde bulunan Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu bahçesindeki Türkiye'nin ilk Skatepark Kaykay Pisti'nde yapılan yarışlarda Türkiye’nin en iyi kaykaycıları Cumhuriyetin 100. Yılı için mücadele etti. 23 Ekim Pazartesi günü saat 12.00’de başlayan yarışlar, 24 Ekim Salı günü saat 10.00’da başlayan final yarışmalarının ardından sona erdi. 2 gün sürecen yarışlara kaykay severler yoğun ilgi gösterdi.

Zeytinyağı Üreticilerine Ziyaret Zeytinyağı Üreticilerine Ziyaret

Kaykay Federasyonu tarafından davet edilen sporculardan kadın sporculardan: Melis Sakaoğlu, Safa Merve Nalçacı, Aysel Özgür, Beren Sakaoğlu, Esma Eylül Gökarca, Sude Oral yer alırken erkek sporculardan: Kerem Oral, Mert Cem Erbayraktar, Bekir Kavlak, Yusuf Duran, Sezer Yıldız, Berke Dikişcioğlu, Furkan Kaplan, Emre Töre, İbrahim Yılmaz, Emirhan Akyıl, Ahmet Yıldırım, Ahmed Akkoç, Emirhan Sarımustafaoğlu, Kerem Şahinoğlu, Serhat Can, Recep Canal, Alparslan Ayhan, Emre Cako isimleri yer aldı.

Türkiye Milli Takımı'nda kayan ve Cumhuriyet'in 100. Yılı'na özel düzenlenen kaykay etkinliğinde konuşan Mert Cem Erbayraktar, 15 yaşından beri kaykay yaptığını ve Cumhuriyet'in 100. Yılı’nı kutlamak amacıyla Ankara'dan gelen ekiplerle birlikte olduklarını belirtti. Karaman'a kaykay pistlerinin yapılmasının ve kaykay parklarının geliştirilmesinin büyük katkı sağladığını ifade etti. Bu değerlerin devam etmesi halinde kaykay sporunun büyük başarılara ulaşabileceğine inandığını dile getirdi. Ankara'dan Karaman'a gelip bu atmosferi deneyimlemenin ve bir arada olmanın keyif verici olduğunu vurguladı.

Melis Sakaoğlu ise şu ifadeleri kullandı: "Üç yıldır kaykay sporuyla uğraşıyorum ve son iki yıldır Milli Takım'a seçildim. Kaykay, olimpik bir spor dalıdır ve uluslararası yarışmalar düzenlenir. Biz de Türkiye'yi temsil eden sporcularız ve aynı zamanda genç sporcular yetiştiriyoruz. Kaykay pistleri dünya genelinde birçok yerde bulunurken Türkiye'nin birçok ilinde de mevcuttur. Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlaması için bu etkinliğe katılmak benim için büyük bir mutluluk. Ayrıca herkesin kaykay sporuna katılması gerektiğini düşünüyorum, çünkü kaykay sporu sadece fiziksel açıdan değil aynı zamanda psikolojik birçok alanda da katkı sağlar. Sabır, beden koordinasyonu ve kas gelişimi gibi birçok farklı yönüyle insanlara fayda sağlayan bir spor dalıdır. Bazı hareketleri yapabilmek için defalarca çaba sarf etmek ve bu süreçte kaslarınızı geliştirmek gerekebilir, bu da kaykay sporunun çekiciliğini artırır."

Kaynak: Haber Merkezi