Millî Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "dönem sonu faaliyet haftası" etkinliklerini hayata geçirdi.

Bilgi yarışmalarından komedi saatine, hitabet oyunlarından kermeslere, yetenek paylaşım saatlerinden sosyal sorumluluk çalışmalarına ve gezilere birçok etkinliğe yer verilen planlamadan öğrencilerin hem eğlenmesi hem de öğrenmesi amaçlanmakta.

Etkinlikler kapsamında Karaman Lisesi öğrencileri, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla "Filistin" konulu resim sergisi düzenledi. Öğrenciler, görsel sanatlar dersinde yaptıkları resimleri bir araya getirerek "Fırçalar Gazze'yi Anlatıyor" temalı sergiyi açtılar. 45 resmin yer aldığı ve Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için oluşturulan sergiyi öğrenciler, Karaman Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Betül Güneri danışmanlığında hazırladı.

Serginin açılışına, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim'in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Recep Kaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

2024 YKS İçin 2. Geç Başvurusu Alınacak 2024 YKS İçin 2. Geç Başvurusu Alınacak

Sergideki eserleri inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve beraberindekiler resimler hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Serginin gezilmesinin ardından davetliler Karaman Lisesi Tarih Öğretmeni Hürü Atar tarafından hazırlanan "Tarihte Yolculuk" adlı maket çalışmasını ziyaret etti. Program sonrasında okul yöneticileriyle bir araya gelen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Okul Müdürü Murat Baysal ve Müdür Yardımcısı Seyhan Selağzı'ndan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Eda Şahintürk