3 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 21.30’da Kemal Kaynaş Stadyumu önünde başlayan “Türkçe Aşkı Vatan Aşkı” yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ellerinde meşalelerle uzun bir kortej oluşturan vatandaşlara; Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf, Türksoy ve Türk dünyasından gelen konuklar ile bayraklarını taşıyan sancaktarlar, bando ve kılıç-kalkan ekibi eşlik etti.

Resim önizlemesi

Molla Fenari ve İsmetpaşa Caddesi üzerinden Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar devam eden yürüyüşün ardından, Türk Cumhuriyetlerinden gelen grupların tanıtımı ve yöresel gösterileri sahnelendi. Meydanda halkı selamlayan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, geceye katılan herkese teşekkür ederek dört gün sürecek etkinliklere tüm Karaman halkını davet etti.

Resim önizlemesi

5. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni kutlamaları, şölenin ikinci günü olan 4 Ağustos Cuma günü Türk Dünyası Parkı’nda saat 20.30’da başlayacak etkinliklerle devam edecek. Gecede ünlü sanatçı Ahmet Şafak sahne alacak.

Resim önizlemesi Resim önizlemesiResim önizlemesiResim önizlemesi

Editör: Mehmet Akif Orhan