Karaman Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 17 Nisan 2024 Çarşamba Altın Fiyatları Karaman Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 17 Nisan 2024 Çarşamba Altın Fiyatları

Sertçelik, buluşma sonrası şu açıklamayı yaptı:
“Belediye merkez binada, yöneticiler ve belediye çalışanlarımızı ziyaret ettik. Belediyede yapılan hizmetler konusunda çalışanlarımızla görüş alışverişinde bulunduk. İlgileri için teşekkür ediyoruz.
Belediye yönetiminin halkın parasını israf ettiği konusunda Karaman halkında  bir kanaat hakim. Şeffaflık olmadığı , herhangi bir konuda bilgi verilmediği, açıklama yapılmadığı için bu kanaat giderek yaygınlaşıyor.
İsrafın yoğunlaştığı, gizliliğin olduğu yerlerden biri de, Belediyeye ait hizmet araçları… Belediyeye ait kaç tane hizmet aracı var, açıklayan yok. Belediyeye ait bir araç, sivil plaka takmayı gerektiren hangi işlerde kullanılabilir ki bu araçlar  sivil plaka takıyorlar, söylenmiyor. Bu araçları kimler, hangi işlerde kullanıyor belli değil.. Bu araçların belediye bütçesine yükü ne kadar, bilene aşk olsun!..


Aslında bu soruların tümünün cevabını bilen birileri elbette var da, halkın öğrenmesinden korkuyorlar.
Belediye yönetimine geldiğimizde, Başkan makam aracı dahil, bütün hizmet araçları bir havuzda toplanacak, yapılacak hizmet araç gerektiriyorsa kullanılacaktır. Başkan dahil hiçbir Belediye personeli araçları özel işleri için kullanmayacaklardır. İhtiyaç fazlası araçlar satılacak ve bütçeye gelir kaydedilecektir. Belediyeye ait bütün araçlar resmi plaka takacak, ayrıca araçta “Karaman Belediyesi Hizmet Aracıdır” ibaresi bulunacaktır. Araç sürücüleri, zorunlu olarak yakalarında “personel kimlik kartı” taşıyacaklardır. Hizmet araçlarının belediyeye getirdiği yük, giderler kaleminde açıkça gösterilecektir.
Şaka değil, gerçek; 1 Nisan’da israf ve gizlilik ortadan kalkacak!..”

Kaynak: R. Rüzgar Yel