Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'in eşi Hatice Sarıibrahim'in himayelerinde şehit ismi verilen okullarda başlatılan "Şehidimi Tanıyorum, Anısını Yaşatıyorum" Projesi kapsamında Şehit Öğretmen Hamza Çetin’in ailesinin katılımı ile Başakşehir Şehit Hamza Çetin Anadolu Lisesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi.

Kutlama programına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Hatice Sarıibrahim, Şehit Öğretmen Hamza Çetin’in ailesi, Millî Eğitim Şube Müdürü Aziz Demir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okumasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Başakşehir Şehit Hamza Çetin Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Abdülkadir Şeker yaptı.

Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı oratoryo ile devam eden programda öğrencilerin sahnelediği zeybek gösterisi izleyicilerden tam not aldı.

Şehit Öğretmen Hamza Çetin ve şehit öğretmenler anısına öğretmen ve öğrencilerin birlikte hazırlamış oldukları video gösterimi davetlilere duygu dolu anlar yaşatırken Şehit Öğretmen Hamza Çetin’in aile fertleri ve davetliler gözyaşlarını tutamadı.

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (8)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (7)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (6)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (5)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (4)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (3)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (2)

sehit-ogretmen-goz-yaslariyla-anildi (1)

Program, Hatice Sarıibrahim'in şehit ailesine hediye takdimi, Şehit Öğretmen Hamza Çetin anısına okul bahçesinde fidan dikimi ve günün anısına çekilen fotoğraflar ile sona erdi.

Editör: Nejla KOÇ